A második félidőben sok könnyű gólt szerzett az Orosháza és otthon tartotta a pontokat.

Orosházi FKSE – Mezőkövesdi KC 35-28 (17-15)

Orosháza, 100 néző, vezette: Babicz, Haskó

OFKSE: Herjeczki — Pásztor 2, Németh G. 2, Srsen, Milas 6, Antal 7, Tárkányi 3. Csere: Miklós (k), Morva 1, Radojevics 1, Knezevics 4 (1), Ferenczi 2, Döme, Komporály 4, Bella, Németh L. 3. Vezetőedző: Buday Dániel

MKC: Holló B. — Vaskó, Grigorjev 4, Radnics 7, Szelvaszjuk 3, Lókodi 4, Szepesi 4 (2). Csere: Kovács J. (k), Pordán G., Kiss R. 1 (1), Grünfelder, Vukics 2, Rozmán, Kovács B. 3. Vezetőedző: Janó Pál

Hetesek: 1/1, ill. 5/3

Kiállítás: 8, ill. 4 perc

Az eredmény alakulása: 3-4, 9-8, 13-10, 21-16, 25-20, 29-25

A mérkőzés első tíz percében még sikerült vezetnünk Orosházán, de a hazaiak egy 3-0-ás rohammal fordítottak 9-8-ra és onnantól kezdve kezükben tartották a mérkőzést. Az első félidő második része kiegyenlítetten zajlott, s bár a hazaiak meg tudtak lépni négy találattal is, sikerült a szünetre felzárkóznunk. A folytatásban Komporály és Milas vezérletével elléptek tőlük az orosháziak, vezettek 6-7 góllal is, de az utolsó tíz perc kezdetére ismét négy gólra zárkóztunk. Kovács Bence kiállítása után nem sikerült tovább folytatni a különbség ledolgozását, a hazaiak ismét növelték előnyüket és végül megnyerték az összecsapást.

Janó Pál: Nem voltunk szilárdak védekezésben és visszarendeződésben sem, sok labdát elveszítettünk támadásban és ebből mindannyiszor könnyű gólt kaptunk. A harmincöt kapott gól sok, kapusteljesítményünk sem akadt ezúttal, ezrét győzött az Orosháza. A 28 lőtt gól nem rossz, de nekünk idegenben is 30-nál kevesebbet volna szabad kapnunk. A csapatból Tomi teljesítményét lehet kiemelni, aki támadásban nyújtott jót. Lehetőséget kapott mindenki a keretből. Amikor cseréltem, akkor voltak problémák a visszarendeződésben. Itthon nyernünk kell az Orosházával szemben, a háta lévő két mérkőzésből három pont kellene a biztos továbbjutáshoz.

péntek 18:00 MKC – Orosháza