A kövesdi első csapat ellen esélye sem volt a chilei válogatottnak, ám az ifisták keze megremegett.

Galériához kattints a képre (84 kép)

Mezőkövesdi KC – Chile 26-31 (16-13)
Mezőkövesd, 200 néző, vezette: Dohány, Pető
MKC: Tóth, Kovács J., Sipos (kapusok), Benis 4, Kleis 4, Fekete L. 4, Molnár 5, Trivkovics 4, Bán 3, Nyitrai J. 1, Dusza M., Csapó P., Kaló, Répási 2, Fábián, Kiss R. Vezetőedző: Zsigmond György
Chile: Felipe Barrientos, Rene Oliva (kapusok), Erwin Feuchtmann 10, Cristian Moll 2, Diego Reyes 1, Cristobal Del Rio 1, Emil Feuchtmann 2, Harald Feutchmann 2, Lorenzo Petrini 1, Patricio Martinez 4, Francisco Salazar 1, Rodrigo Diaz 1, Victor Donoso 3, Guillermo Araya 2, Marco Oneto. Szövetségi kapitány: Fernando Capurro
Hetesek: 5/3 ill. 6/3
Kiállítás: 10 ill. 10 perc
Kizárás: Victor Donoso (három kétperces)
Az eredmény alakulása: 4-2, 6-6, 10-7, 12-11, 20-14, 22-16, 23-22, 25-25

A hazánkban edzőtáborozó chilei kézilabda válogatott Mezőkövesden kezdte meg edzőmérkőzéseinek sorozatát. A 2013-as VB-re kijutó dél-amerikaiak ellen jól kezdett az MKC, Fekete László két nagy bombát is megeresztett. Majd 4-2 után megrázta magát az ellenfél, s fordított, ám a vezetésnek nem sokáig, mindössze két percig örülhetett. Ez idő alatt viszont négy gól. A jól védekező MKC ezután kontrákból lépett meg ellenfelétől. Benis két szép gólt is szerzett, egyszer “kényszerítőzött” is Kleissel, s az előny még nagyobb is lehetett volna, ha a fiatal jobbszélső, Répási Norbert keze nem remeg meg több ízben, így is időt kért viszont a vendégek mestere 10-7-es kövesdi vezetésnél. A félidő hátra lévő részében maradt a különbség, Kovács János jól védett, ott hagyta abba, ahol Tóth Koppány abbahagyta. Azért a chileiek is bemutatták a gyors kézilabdát, s időnként védekezésváltással igyekeztek zavarba hozni a kövesdieket: alkalmaztak 5-1-et, nyitott védekezés, de szoros emberfogást is. Ezek azonban általában nem jöttek be, mert Fekete, Kleis, Molnár, vagy éppen Trivkovics mindig helyzetbe került.
A második félidőben állva hagyta ellenfelét a kövesdi gárda, majd a 11. percben időt kért Zsigmond György, s pályára küldte a hétfői napon ifjúsági és junior kupameccset is abszolváló fiatalokat, s próbajátékosokat. A 22-16-os vezetésnél átadott hat gólos előny a 20. percre elolvadt, ez idő alatt mindössze Bánnak sikerült betalálnia, neki is csak egyszer. Pedig a helyzetek megvoltak, legalább tizet elhibáztak (s két hetest), talán tartottak az ellenféltől, ami 15-16, vagy 18 évesen nem volt csoda. A vendégek mégis csupán az 57. percben tudták végleg átvenni a vezetést (26-27), a végén pedig öt gólt szereztek, s megnyerték az összecsapást. Sajnos a chileiek közül Marco Oneto nem lépett pályára. Zsigmond György elégedett volt az első csapat teljesítményével, míg a fiatalokéval nem, tőlük többet várt.