Döcögős első félidőt követően magabiztos különbséggel győzött a Tata otthonában a Mezőkövesdi KC.

Tatai HAC – Mezőkövesdi KC 23-31 (15-14)
Tatabánya, 50 néző, vezette: Nagy, Túróczy
THAC: Czérna, Varga (kapusok), Zeck 4, Sütő 2, Basky 3, Szám 7 (2), Kanyó Balázs 3, Hodi-Pongrácz 2, Endrédi 1, Bodnár 1, Kanyó Bence, Vadász, Lehőcz. vezetőedző: Kanyó Antal
MKC: Tóth, Melus (kapusok), Lezák 1, Benis 2 (1), Bécsi 4, Morva 2, Kiss Á. 5, Korsós, Kupi 1, Rossoni 2, Rosta 2, Fekete 3, Gubó 4, Németh 4 (1), Molnár 1, Szabó 1. Vezetőedző: Buday Ferenc
Hetesek: 3/2 ill. 1/1
Kiállítások: 2 ill. 4 perc

A meccs kisebb késéssel kezdődött, az esőzés miatt valamilyen úton-módon ugyanis víz került a pályára. Ez a kövesdieket zavarhatta meg jobban, hiszen a tataiak pár perc alatt megléptek két góllal, s ez a különbség kisebb ingadozásokkal egészen a félidő végéig megmaradt, volt ugyan még az elején négy gól is közte. A kapott gólok számára nem lehetett panasz, viszont a kapusok mindössze egyszer vagy kétszer találkoztak a labdával, több tatai lövésből azért nem lett gól, mert kapufa lett, vagy mellé ment. Volt ugyan néhány kövesdi labdaszerzés is, ezt általában sikerült kihasználni. Ugyanakkor, főként az első 15-20 percben sok volt a támadásban eladott labda, vagy egy ember mögé adott passz, vagy egy rosszul bejátszott labda miatt kontrázhattak a tataiak, de az egy gólos kövesdi hátrányban része volt Czérna kapusnak is. Buday Ferenc kereste a nyerő, stabil összeállítást, amely jópár poszton eltért a kezdő sortól. Volt azonban pár szép momentum, Gubó például a meccs gólját szerezte első találatánál, amikor a levegőben kapott labdát fél kézzel kapásból a hosszúba zúdította, jobb kézzel, a jobbátlövő pozíciójából, kifelé repülve.
A második félidőre fordult a kocka. Az első félidőben tíz percet védő Melus elkapta a fonalat a kapuban (a 30 perc alatt körülbelül másfél tucatszor védett), s a védekezés is agresszívabbá vált, nem volt már olyan könnyű megjátszani a beállóst, a nyitottabb védelem pedig a tatai lövőknek sem kedvezett, nem mentek a lövések, betörések. Ennek nyomán a 37. percben a kövesdi csapat át is vette a vezetést, majd ellépett négy-öt találattal. Az első negyedórában mindössze három gólt engedélyeztek a házigazdáknak. Az ötvenedik percben, 19-26-os állásnál időt kért Kanyó Antal, s rendet is tett a fejekben, mert három perc alatt három gólt ledolgoztak hátrányukból. A kövesdi gépezet a rövidzárlat után újraindult, s bár voltak hibák, kimaradt ziccerek, a végén fölényesen győztek. A 32-23-as végeredményt Benis Bence állította be időn túli hétméteresből.