Soha nem szerzett még pontot az Ózdi KC otthonában a Mezőkövesd. Egészen szombatig.

Ózdi KC – Mezőkövesdi KC 21-28 (10-15)
Ózd, 600 néző, vezette: Medve, Nagy
Ózd: Teremy – Kocsis R., Barta 8, Panyi 2, Kocsis Cs. 1, Scitovszky T., Lázár 1. Csere: Losonczi (k), Papp 1, Hangos 7, Harkó, Koscsó 1, Kóródi, Bárdos, Scitovszky R., Szakál D.. Vezetőedző: Lakatos László
MKC: Kovács J. – Benis 2, Kovácech 3, Kleis 7, Trivkovics 3, Fekete L. 4, Molnár 5. Csere: Tóth, Sipos (kapusok), Gyuris 1, Varga, Nyikes 1, Kovács P. 1, Fekete D. 1, Bán, Nyitrai J. Vezetőedző: Avar György

A hazaiak kezdték a találkozót, s Hangos Dávid révén meg is szerezték a vezetést, először és utoljára a találkozón. A kövesdiek három perc alatt három gólt lőve fordítottak, de az ózdiak jelezték, nem adják olcsón a bőrüket, s egyenlítettek. A tizedik perc tájékán először szimpla, majd rövid ideig kettős emberhátrányba került az ózdi csapat, amelyet kihasználta a kövesd, de korántsem maximálisan. Hiába védett jól Kovács, az első negyedóra végén 7-7 állt az eredményjelzőn. A túloldalon Teremy bosszankodhatott, többször is róla pattant be a kapuba a labda, igaz, ugyanennyiszer kifelé is jött. Hét-hét után hat perc alatt öt gólt lőtt az MKC, Molnár és Benis indításokból és szélről is eredményes volt. Molnár emlékezetes módon lőtte második gólját, egy indítást bravúros mozdulattal még éppen elért, majd értékesítette a ziccert. Lakatos László 7-10-nél kért időt, ekkorra már egy büntetőt is elhibáztak tanítványai. A kövesdi lendületet négy perc folyamatos emberhátrány törte meg, Hangos pedig átlövésekből és szélről is eredményes volt háromszor egymás után, így a játékrész vége előtt három perccel 13-10-re vezetett a Kövesd. A végjátékban azonban Nyikes, majd Kleis is eredményes volt. Benist két másodperccel a vége előtt kiállították, az időntúli szabaddobás után a blokkról fölvágódó labda pedig Kovács kezében landolt.
A második játékrész Kovács Péter kiállításával kezdődött, majd egy hazai játékos is a kispadra ülhetett. Nem ért véget a kiállítások sora, az első négy percben még Feketét is kiszórták a játékvezetők. Ennek ellenére nem potyogtak a gólok, Kovács és Teremy is fogott. A folytatásban az ózdiak kétszer is fölzárkóztak három gólra, de közelebb nem tudtak menni a Kövesdhez, hiába vívott gólpárbajt Barta és Hangos, a túloldalt Kleis és Trivkovics tették ugyanezt. A 45. percig ellőtte összes puskaporát a megyei rivális, 17-20 után már csak négyszer sikerült túljárniuk Kovács eszén. Kövesdi részről Fekete és Kovácech pontos átlövésekkel mattolták előbb Teremyt, majd Losonczit. A hajrában lehetőséget kapott Fekete Dániel is, aki megszerezte első mezőkövesdi felnőtt bajnoki gólját.