A Békés ellen rossz játékkal sikerült nyerni, az Eger ellen ez már kevés volt az MKC-nak.

Mezőkövesdi KC – SBS Eger Eszterházy SZSE 23-24 (10-11)
Mezőkövesd, 800 néző, vezette: Száva, Turóczy
MKC: Kovács, Tóth (kapusok), Fekete L. 3, Molnár 1, Benis 2, Kleis 6 (1), Trivkovics 4, Zele 1, Zsimond Á. 3 (2), Kovács P. 2, Nyitrai J., Bán 1. Vezetőedző: Zsigmond György
Eger: Pereverzia, Repóth (kapusok), Benei, Drizner, Hevér, Juhász K. 6 (2), Juhász Z. 2, Lezák 2, Nyikes 4, Padla 10, Kovács F., Kiss G. Vezetőedző: Iványi Bálint
Hetesek: 6/3 ill. 3/2
Kiállítás: 10 ill. 18 perc
Az eredmény alakulása: 1-4, 4-7, 8-8, 8-11, 13-12, 18-16, 19-20, 21-23

Presztízsmérkőzésen csapott össze kis túlzással két mezőkövesdi csapat. Az első gólt a vendégeknél Juhász Zoltán szerezte a negyedik percben, előtte mindkét kapusnak (Kovácsnak, illetve Pereverziának) volt két-két védése. A vendégek igen keményen védekeztek, nem kímélték a mieinket, ennek eredménye is volt, Zsigmond Ádám sérült meg. A balkezes átlövő ugyan később folytatta a játékot, de láthatóan nem ment neki ezek után. A műtött térde többször is rakoncátlankodott, így jövő héten rá is vizsgálat vár, akárcsak Mazákra. Ez megzavarta a kövesdieket, s bár Kovács több bravúrt is bemutatott, a kinti lövésekkel túljártak az eszén. A három gólos előnyét tartotta az Eger, rendre Padla és Juhász Károly volt eredményes, utóbbi egy idő után őrzőt is kapott. A 18. percben 5-8-as állásnál passzív játék után lőtt az Eger, ám hiába értek el gólt, Iványi Bálint kikérte idejét. Ez megzavarta a csapatot, s pár percen belül egyenlő lett az állás. Padla azonban továbbra is tarthatatlan volt, így ismét három góllal megléptek a vendégek. Az utolsó öt percben Kovács ráérzett a lefelé lőtt labdákra, s több gólt nem kapott, ám a kövesdiek csupán kétszer mattolták Pereverziát. A végén már 5 a 4 elleni játék folyt a pályán.

A második félidőben Padla még egyszer beköszönt, majd jó sorozatba kezdett az MKC (3-0), s tartotta két gólos előnyét egészen a 43. percig. Ekkor azonban kapkodóvá vált a játék, előbb Juhász Károly, majd Zsimond Ádám hibázott büntetőt. Rengeteg hiba jellemezte a kövesdi támadójátékot, ez pedig még nagyobb sietségbe torkollott. Az egri védekezés továbbra sem volt tiszta, a kövesdiek pedig fejben nem voltak már ott. Karmester nélkül számos elsietett lövés, eladott labda következett: visszavette a vezetést az Eger. S már nem is adta ki a kezéből. Kleis is büntetőt hibázott (immár Repóthtal szemben, aki előtte is szép védéseket mutatott be), a védekezés még valamelyest működött, már padla nyakán is lógott egy ember. Tóthnak volt pár védése, de ezzel, valamint az emberelőnyökkel (például rossz csere miatt) nem sikerült élni. Az utolsó percben már 24-21-re is vezetett az Eger, ezen már csak szépíteni sikerült. Érdekesség, hogy az egriek 24 gólján 5 ember osztozott. Mondani sem kell, hogy mindannyian megfordultak Kövesden.