A két félidő elején jól játszott az MKC, de 13 percnyi jó teljesítménnyel nem lehetett mérkőzést nyerni a Pécs ellen.

Varioautó Pécs KC–Mezőkövesdi KC 28–23 (18–11)
Pécs, 400 néző. V: Hargitai G., Markó G.
PÉCS: HUDÁK – PAPP M. 6, KURBELY 5, Szögi 1, Grünfelder 1, HAJDÚ G. 13, Szepesi 2 (2). Cs: Bősz (kapus), LÉVAY, Hajdú T. Edző: Németh Attila
MEZŐKÖVESD: Tóth K. – Kiss G. 3, Gamrát 1, GUBÓ  4, Rossoni 1, Fekete L. 2, NÉMETH T. 4 (1). Cs: Melus, HOLLÓ (kapusok), Kupi 1, Bécsi, Rosta M., Morva 3, Molnár F. 3 (2), Szabó T. 1. Edző: Buday Ferenc
Az eredmény alakulása. 8. p.: 1–4. 18. p.: 7–4. 24. p.: 14–7. 36. p.: 19–15. 54. p.: 26–19
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3

Jól kezdett a Pécs otthonában az MKC, Fekete és Kupi góljaival 2-0-ra vezetett, a hazaiak egy kihagyott büntetőt követően csak a 6. percben szerezték első góljukat. Eztán még kétszer betalált Buday Ferenc alakulata, majd tíz percig nem. VÉlt vagy valós belemenések, eladott labdák, rossz lövések következtek, az indításokkal szemben pedig az addig jól védő Tóth Koppány tehetetlen volt, a hazaiak 7-4-re fordítottak. Németh révén két fontos kövesdi gól következett, s Fekete is betalált, majd ismét egy nagyon gyenge periódus következett, zsinórban hat kapott góllal, egyrészt a korábban említett szituációkból, másrészt Kurbely és Hajdú Gábor átlövéseiből. A hajrában kijött a dekoncentráltság és az idegesség, az éppen beállt Melust szövegelésért kiküldték, a helyére érkező Tóth Koppány rosszul cserélt, s kettős emberhátrányba került az MKC. A junior mérkőzés második felében jól védő Holló az utolsó öt percben bemutatott pár védést, s kettős hátrányban jobban figyelt a csapat is, gólokat is szerzett. A szünetre 18-11-es állásnál vonultak a csapatok.
A második játékrész hasonlóan kezdődött, mint az első, egy 4-1-es kövesdi szériával, s visszajönni látszottak a pontszerzési remények, a 43. percben pedig Gubó révén följött 20-17-re a kövesdi csapat. Ekkor azonban ismét jöttek a pontatlanságok, s a következő hat perc végén visszaállt a hat gólos differencia. 25-19-nél megakadtak a csapatok, hat percig egyik sem lőtt gólt, a csendet az egész végig jól játszó, s tarthatatlan Hajdú Gábor törte meg. Az utolsó öt percben párosával lőtték a gólokat a csapatok, a vége 28-23 lett. Az egész második félidőben jól teljesítő Holló jó pár góltól mentette meg a csapatot, s a védekezés is jól működött, ez azonban nem ellensúlyozta a támadásban elkövetett buta hibákat. A pécsiek jól kihasználták magabiztos átlövőiket, harcosságukat és színészi képességeiket.