Az első félidőben már tíz góllal is vezetett Hajdúböszörményben az MKC, mégis megelégedtek egy kisebb arányú sikerrel.

Hajdúböszörményi TE – Mezőkövesdi KC 22-27 (8-16)
Hajdúböszörmény, 120 néző, vezette: Dudás, Serfőző
HTE: Mándi N., Egri (kapusok), Sánta, Mándi K. 1, Szabó R. 3, Nádasdi, Bíró 5, Kiss 1, Feind, Oláh 3 (1), Csébi 3, Debreceni, Vass 1, Torzsa 1, Uzonyi 4. Vezetőedző: Szabó Csaba
MKC: Kovács J., Tóth (kapusok), Fekete L. 2, Molnár 4 (2), Benis 2, Kleis 9, Trivkovics 8, Kovács P. 1, Bán 1, Nyitrai J.. Vezetőedző: Zsigmond György

A másfél héttel ezelőtt aratott 32-26-os Magyar Kupa győzelem után ismét Hajdúböszörménybe látogatott a Mezőkövesdi KC. Jól kezdte az összecsapást a kövesdi gárda, ezúttal Kleis irányító játékára és a beállósra helyezve a hangsúlyt. Ennek nyomán az első hét kövesdi találat közül Trivkovics négyet szerzett. A biztatóan kezdő Kovács Pétert a 10. percben megkínálták egy medvepuszival, így a fiatal jobbszélsőt le kellett cserélni, s nem tudta folytatni a játékot. Ismét csökkentek tehát Zsigmond György variációs lehetőségei, Bán a bal szélen, Molnár jobb szélen várta a labdákat. A védekezésre és a kapusteljesítményre ezután sem lehetett panasz, Kovács János olvasta a lövéseket, a vendégek pedig többször is leindításokból szereztek könnyű gólokat. Meg kell említeni Kleis és Bán élményszámba menő, léc alá felhúzott lövéseit is, Trivkovics pedig maradt a jól bevált formulánál, az elmozduló kapussal ellentétes sarokba pattintotta a labdát. A 27. perc végén már tízet számolt a népes kövesdi szurkolótábor a hazaiakra, akik az utolsó két percben, kihasználva Benis kiállítását, harmadannyi gólt szereztek, mint előtte 28. minutumon keresztül.
A második játékrész gólváltással kezdődött, s Molnár, valamint Trivkovics szabálytalanságai nyomán kettős kövesdi emberhátránnyal folytatódott. Talán el is hitték a pályán lévők, hogy zsebben a két pont, de a nyolc gólos fór hirtelen ötre olvadt. Továbbra sem találta meg a ritmust a Kövesd, akik talán azon is meglepődtek, hogy van kapusteljesítmény is. Mándi az első félidőben nem találkozott a labdával, Egri is csak egy időntúli szabaddobást fogott addig, ám ebben a periódusban sokat hozzátett a hazaiak játékához, s védései nyomán indulhattak a hazaiak. Ezen kívül is többször vesztett labdát elöl az MKC. A zárkózás egészen a 41. percig tartott, 17-20 volt ekkor az állás, s nem sokkal előbb állt be Tóth Koppány a kapuba, Kovácsot ugyanis kiismerték a hazaiak. Tóth viszont jó 20 percet és lövéseket fogott ki, a kipattanók után sem lehetett meglepni. A következő tíz percben mindössze Uzonyi tudta bevenni a kapuját, ő is csak egyszer. Viszont a kövesdiek ötször is mattolták Egrit, ebből háromszor Molnár volt eredményes. Kedvezett az is, hogy 17-20 után kettős emberelőnybe került az MKC, igaz, ezt a rövid etapot 1-0-ra nyerte csak a vendég egylet. Az utolsó nyolc percben még faragott hátrányából a sereghajtó Hajdúböszörmény, de az utolsó percek kövesdi találatai végképp szertefoszlatták pontszerzési álmaikat.