Nem a védekezésről szólt a Mezőkövesdi KC első napja az Avas Kupa első napján, így nem is játszhat másért, csak az ötödik helyért.

Galériához kattints a képre!

Mezőkövesdi KC – Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK 35-39 (17-19)
Miskolc, 50 néző, vezette: Barnóczky, Tóth
MKC: Kovács J., Tóth, Sipos (kapusok), Benis 6, Kovács P., Fekete L. 3, Molnár 3, Kleis 9, Trivkovics 8, Kaló, Nyitrai J., Vozab 3, Kecman, Kovácech 3. Vezetőedző: Avar György
BKK: Knezevics, Oláh, Kőrizs (kapusok), Nagy 6, Dioris 3, Nikocsevics 1, Balogh, Temesvári 8, Pánczél 6, Szabó 2, Grandjean, Balázs 2, Kaplonyi 7, RÁcz R., István 4. Vezetőedző: Rácz Sándor
Kiállítás: 4-4 perc
Hetesek: 3/3 és 3/3
AZ eredmény alakulása: 6-6, 10-10, 13-16, 17-19, 22-22, 24-26, 28-26, 30-28, 30-33, 32-37

Nagybányai Minaur KC – Mezőkövesdi KC 40-34 (18-17)
Miskolc, 50 néző, vezette: Berényi, Láda
VIman, Homorodan, Draghici (kapusok), Udristoiu  1, Fotonea, Acsinia, Busecan 6, Baican 5, Bálint, Mihai 2, Oláh 4, Orbán 7, Stamate 6, Bondar 9, Preda. Vezetőedző: Várady Gyula
MKC: Kovács, Sipos (kapusok), Benis 6, Kovács P., Fekete L. 5, Kleis 4, Molnár 1, Trivkocsi 3, Kaló, Nyitrai, Vozab 9 (4), Kecman 3, Kovácech 3. Vezetőedző: Avar György
Kiállítás: 4 ill. 8 perc
Hetesek: 3/2 ill. 4/4
Az eredmény alakulása: 5-63, 9-4, 15-10, 17-15, 18-17, 22-19, 22-24, 26-27, 31-28, 35-32

Gyenge első napot fogott ki az MKC a hétvégi Avas Kupán. A nyitómérkőzésen a Balmazújváros volt az ellenfél, s a csoportbéli rivális ugyan vezetgetett, de az MKC folyamatosan egyenlített. Az korán eldőlt, hogy egyik gárda sem képes hatékonyan védekezni, mindkét csapat sokat hibázott minden poszton, a kapusok pedig kiszolgáltatott helyzetben találták magukat. A rosszul sikerült átlövésekből azonnal indultak a kontrák. A második félidő közepén magára talált a Kövesd, s vezetett is, azonban zsinórban öt gólt kaptak, s egyet sem lőttek. A találkozó végén Kleis tartotta meccsben a csapatot, hiszen az utolsó hat gólt ő szerezte, ezek közül egyet az utolsó másodpercben. A próbajátékosok közül Tomi Vozab támadásban és védekezésben is szerephez jutott, ahogyan eleinte Zeljko Kecman is, majd őt inkább védekezésben alkalmazta Avar György.
A következő mérkőzés rosszul indult a Nagybánya ellen, a kövesdi mester hamar, már a nyolcadik percben időt kért, hiszen az átlagban 10 centivel magasabb játékosok ellen hatástalan volt sáncolással próbálkozni. Az első játékrész közepéig nem jól osztották el hátul az embereket a kövesdiek, a beálló rendre üresen maradt. Ha nem, akkor vagy a Trivkovicsnál is egy fejjel magasabb Stamate, vagy az irányító Bondar lőtte át a falat. A hajrában javult a beállós játék, amelyből vagy gól, vagy hetes született, utóbbiakat Vozab rendre értékesítette. Kovács is jól védett a félidőben, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy csak két gól volt a különbség.
A második játékrészben nagy volt a rohanás, s nem lehetett eldönteni, melyik is az első osztályú csapat, igaz, a védekezés alapján egyik sem volt az. Három gólos hátrányból fordított az MKC, főként átlövésekkel, hátul is összpontosított és Kovács is fontos pillanatokban hárított. Megakasztotta viszont a kövesdi gépezetet, hogy zsinórban három kiállítást kaptak, emiatt öt és fél percig voltak folyamatos emberhátrányban. Hiányzott a koncentráció, az ellenfél pedig megköszönte a középkezdésnél eladott labdákat, a technikai és a játékvezetői hibákat. A végén nagyobb lett a különbség, de sikerült kozmetikázni az eredményen.