A szezonzáró mérkőzésen öt góllal kaptunk ki az újoncként negyedik Budakalásztól.

CYEB Budakalász – Mezőkövesdi KC 35–30 (17–14)
Budakalász, 350 néző. V: Sándor, Szikszai
BUDAKALÁSZ: Tamási – Parrondo 2, Szemikov 3, KONCZ A. 7, Józsa M. 2, NAGY B. 8 (3), Bohács 5. Csere: VÁCZI, Boros (kapusok), Tóth Á. 4, Sutka 1, Holdos 3, dr. Czina. Edző: Horváth Attila
MEZŐKÖVESD: Holló – Nagy N. 2, Lókodi 5, Trivkovics 1, Vukics 2, Grünfelder 1, Szepesi 4 (3). Csere: Kovács J. (kapus), SZELVIASZJUK 6, Grigorjev 4, Pordán 2, Kovács B. 1, Gulás 2, Kiss R., Hangyel. Edző: Janó Pál
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–4. 15. p.: 6–7. 28. p.: 15–13. 40. p.: 25–20. 50. p.: 30–25. 57. p.: 32–29
Kiállítások: 6 perc, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3

Egyelőre utolsó élvonalbeli bajnokiját játszotta szombaton csapatunk, ellenfelünk az újonc, s meglepetésre kiváló szezont futó Budakalász volt, idegenben. Koncz András révén hazai gól nyitotta a mérkőzést és egészen a hatodik percig a budakalászi csapat vezetett, 3-1 után azonban ők sokat hibáztak gyors támadásaikban és Hollónak is voltak védett labdái. Négy perc alatt ötöt löve 6-3-ra már mi vezettünk a tizedik percben, Vukics 12 méteres bombája után időt is kértek a hazaiak. Az újabb Vukics-találatot követően pedig kapust is cseréltek. Előbb Trivkovicsot, majd Gulást küldék ki kettő percre a játékvezetők, mindkét hetest belőtte Nagy Bence. Utána viszont szépen kibekkeltük, pontosabban kitámadtuk a kettős, majd a szimpla emberhátrányt, sőt, rá is húztunk, majdnem három percig támadtunk, igaz, ez annak is volt köszönhető, hogy Váczinak volt 3-4 védése is ez idő alatt. A holtponton a kalásziak lendültek túl Koncz révén, majd Szemikov megszerezte számukra a vezetést is, mindehhez elég volt Gulástól két hiba, irányítónkra a későbbiek folyamán is előszeretettel fújtak belemenést az egy fejjel nagyobb hazai emberek ellen. Szelvaszjuk indításból még egyenlített, majd Grünfelder is szépen tört be, de 9-9-nél utoljára volt egyenlő az állás. Jött két könnyű haza gól, amelyek válasz nélkül maradtak, majd a 26. percben Józsa sima belemenésére kapott hetest a CYEB, ezt viszont Kovács János hárította. Józsa egyébként a rossz befordulása miatt megsérült, ölben vitte le a pályáról Grünfelder.

A második félidőben jó darabig 3-4 gól maradt a különbség a két csapat között, Lókodi távolról szerzett gólt, Szelvaszjuk pedig indulásból és beállóból is volt eredményes. A védekezésünk azonban hagyott kívánni valót maga után, át is lőtték a falat, de jó betörések is akadtak hazai részről. A belemenések megítélése továbbra is véleményes volt, Janó Pál kapott is egy sárgát, mert szóvá tette. Háromnegyed órányi játékot követően négy gól volt a budakalásziak előnye, ezután viszont lanyhult a koncentrációnk, hiába védett lövéseket Kovács, elöl Szepesi nem helyezte jól a büntetőt Borosnak, Trivkovics pedig a ziccert lőtte a kapusba. A hajrában Hangyel is lehetőséget kapott, s Pordán két szép góljával zárkóztunk, aki közel járt a harmadikhoz is, de lövése a kapufán csattant. A végjáték végül nem lett szoros, Pordánt ki is állították védekezésben, s még támadásban el is vettek tőlünk pár labdát, így végül öt góllal maradtunk alul a valószínűleg negyedik helyen végző hazaiakkal szemben.