Ha nehezen is, de megnyerte első felkészülési találkozóját a Mezőkövesdi KC a másodosztályban szereplő Balmazújváros ellen.

Dolgozhatott a visszavágási vágy a kövesdiekben, akiknek sikerült is némileg javítania a renoméján a Magyar Kupában elszenvedett tíz gólos vereség után a Balmazújváros ellen.

Mezőkövesdi KC – Kőnig Trade Balmazújvárosi KK 35-31 (12-16)
Mezőkövesd, 100 néző, vezette: Dohány, Mikulás
MKC: Tóth, Holló, Melus (kapusok), Nyikes 3, Bácsi 1, Szabó T. 3, Németh 2, Korsós 4 (1), Rosta M., Lezák 3, Gyuris, Kiss G. 3 (1), Gubó 6, Morva 1, Molnár 2, Kupi 4, Zele, Gamrat 3. Edző : Buday Ferenc
BKK: Szabó P. 1, Boczák K. (kapusok), Nagy Cs. 6 (1), Dioris, Uzonyi, Szabó R. 4, Balogh 3, Rácz 1, Jóga, Pánczél 5, Füleki 2, Varga D. 2, Balázs 1, Kaplonyi 6 (1). Edző: Rácz Sándor
Hetesek: 2/2 ill. 3/2
Kiállítások: 10 ill. 4 perc
Az eredmény alakulása: 1-5, 7-11, 10-15, 16-17, 21-17, 25-20, 27-25, 31-27

Udvariatlannak bizonyultak a vendégek, s magukhoz ragadták a vezetést, amelyet egész félidőn keresztül megtartottak. Jó védekezésen kívül Szabó Péter is fogott a kapuban. Az MKC-ból az első percekben Nyikest lehetett dicsérni, de a gyenge védekezés és a támadásokban eladott labdák megbosszulták magukat, nőtt a különbség. Emberhátrányban ismét kipróbálta a vészkapust a kövesdi csapat, ebből két gólt is kaptak, az egyiket a vendégek ex-kövesdi kapusa lőtte. A 23. percre összekapta magát a Mezőkövesd, s fölzárkózott 10-11-re, ám jött egy megtorpanás, egy 0-4-es széria, s kezdhettek mindent elölről.
A félidőben kapust cserélt az ellenfél, aki rendkívül gyenge napot (s egy labdát sem) fogott ki, ennek is köszönhetően 21-17-re fordított a hazai csapat. Persze jól is védekeztek, s indításokból fontos gólokat lőttek Molnárék. A Balmazújváros az időkérés után rendezte sorait, s tartotta a négy gólos különbséget, majd ismét megrázták magukat, s lövéseik rendre utat találtak a bemutatkozó Melus kapujába. AZ 53. percben 28-27 volt az állás. Az MKC nem hagyta kiénekelni a sajtot a szájából, Gubó Alex és Kiss Gergő jól helyezett átlövésekkel vették be a vendégek kapuját.

A szerdára, Bahrein válogatottja ellen tervezett találkozó elmarad, helyette az MKC A és B csapata játszik majd egymással.