Végig uralta a mérkőzést a Pécs, a Mezőkövesdi KC nem NB I-es szinten kézilabdázott.

Mezőkövesdi KC–Varioautó Pécs KC 32–36 (12–22)
Mezőkövesd, 800 néző. V: Bonifert, Oláh
MEZŐKÖVESD: Holló – Lezák, MORVA 7 (1), KORSÓS 6, Gyuris 6, Fekete 2 (2), Németh 1. Cs: Pallag, Tóth K. (kapusok), Nyikes 1, Bécsi 1, Szabó T., Barta, Rosta M.,  Molnár F. 3, KUPI 5 (1). Edző: Rosta István
PÉCS: HUDÁK – Papp M. 3, GRÜNFELDER 7, Lévay, Szögi 3, FREY 6 (2), KEKEZOVICS 7 (3). Cs: Bősz (kapus), Szomor, Kurbely 4, Véber, SZEPESI 6, Hajdú, Győri, Szakcsi. Edző: Németh Attila
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–5. 11. p.: 4–9. 13. p.: 5–11. 17. p.: 5–14. 22. p.: 7–17. 39. p.: 17–25. 48. p.: 18–30. 56. p.: 28–33. 58. p.: 30–33
Kiállítások: 12, ill. 20 perc+ kizárás (Lévay)
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5

Elhibázott kövesdi támadással kezdődött a találkozó, majd Frey szerzett vezetést a vendégeknek. A Mezőkövesdi KC a negyedik percig, 2-2-ig tartotta a lépést a vendégekkel, akik brillíroztak támadásban, az elején szélről, ejtésekből voltak eredményesek, illetve átlövéseik is ejtésszerűek voltak, amelyekkel a kövesdi kapusok nem tudtak mit kezdeni. 2-5-nél Rosta István időt kért, de ez nem használt. 4-6 után fokozatosan szakadt el az ellenfél az MKC-tól. A töméntelen kihagyott kövesdi ziccer megbosszulta magát, Hudákot ezen az estén naggyá tették a kövesdi szélsők, akik sem szélről lőtt ziccerből, sem indításból nem találtak be. Az átlövők vagy rosszul passzoltak, vagy belemenés miatt veszítették el a labdát, ezekből pedig indultak a gyors pécsiek, akik a 16. percben már 14-5-re vezettek. A félidő második felében hiába került többször emberelőnybe a Mezőkövesd, nem csökkent a különbség. A pécsi játékosok fegyelmezetlensége miatt hármas emberelőnyben is játszott az MKC, a ziccer ekkor is kimaradt, kettős hátrányból pedig a vendégek is be tudtak találni.
A második félidőre harcosabban érkezett ki a kövesdi csapat, s két góllal fölzárkóztak 22-14-re. Ismét megtört azonban a lendület, a különbség nyolc gól maradt egészen a 42. percig. öt perc alatt zsinórban négyet vágtak a pécsiek (a kövesdi támadók az egy helyben álló Hudákba lövöldözték a labdákat), ekkor Rosta István kikérte idejét. Az utolsó nyolc percnek 23-32-vel vágtak neki a csapatok, a pécsiek ekkor úgy érezték, hogy zsebükben van a két pont. Védekezésben nem léptek oda, támadásban az idővel játszottak, s a passzivitáson kívül elrontották a passzokat, lövéseket, s Holló is bemutatott pár bravúrt. Öt perc alatt hét gólt rámolt be a Kövesd, Morva betörésekből volt eredményes, s gyuris is jó labdákat kapott, s a vége előtt három perccel 30-33 volt az állás. A pécsiek közül Kekezovics maradt a leghiggadtabb, s egy térdmagasságból elindított lövéssel szertefoszlatta a pontszerzési álmokat. A szoros emberfogásra kijövő kövesdi védelem nem tudta megakadályozni, hogy Kekezovics még kétszer betaláljon, így végül 36-32-re nyert a baranyai egylet.