Ugyan szoros mérkőzésen győzött az Eger otthonában az MKC, de a siker nem forgott veszélyben.

SBS Eger-Eszterházy SZSE – Mezőkövesdi KC 28-30 (9-11, 20-22)

Eger, Kemény Ferenc sportcsarnok, 100 néző, vezette: Rutka P.,

Eger: Pereverzia – Lezák 4, Padla 7, Drizner 2 (1), Hevér 3, Juhász K. 3, Juhász Z. 5 (1). Csere: Repóth (k), Nagy Patrik, Nyikes 3, Guba T., Vojkovics 1. Vezetőedző: Iványi Bálint

MKC: Kovács J. – Benis 2, Mazák 4, Kleis 6 (2), Trivkovics 4, Fekete 6 (2), Molnár 2. Csere: Tóth K., Sipos (kapusok), Dusza M., Fekete D. 2, Bán N., Kovács P. 3 (1), Nyitrai J. 1. Vezetőedző: Zsigmond György

Kiállítás: 6 ill. 4 perc

Hetesek: 2/2 ill. 5/5

Egymás ellen játszotta első felkészülési mérkőzését az Eger és a Mezőkövesd. A két csapat háromszor húsz perces meccset játszott egymással. Az első gólt a hazaiak szerezték, majd a Kövesd fordított, s elhúzott két góllal, a hazaiak pedig futottak az eredmény után, egalizálniuk nem sikerült, ellenben jó darabig mindig egyre csökkentették a különbséget. A meccs elején Trivkovics beállóból, illetve Mazák jobbátlövőből volt többször eredményes. A kövesdi kapuban Kovács János kezdett, aki több jó védést is bemutatott, igaz, Lezák szélről három gólt szerzett, s a játékrész végén Padla is megszórta magát. A Kövesd hiába húzott már el 10-6-ra is, a végén ziccerek maradtak ki, s az egriek fölzárkóztak két találatra.

A második játékrészben jórészt ifi csapatot küldött pályára Zsigmond György, a kapuba pedig Tóth Koppány állt. A tavaly még juniorban játszó (azért NB I/B-ben is lehetőséghez jutó) Kovács Péter és Fekete Dániel vezérletével helytállt a csikócsapat, persze ehhez kellettek Tóth védései is, aki sorozatban fogta Padla és Juhász Zoltán lövéseit. Nyikes viszont belelendült, s hármat vágott, s ebben a periódusban nem tudtuk tartani Hevér Tibort sem. Ezt a húsz percet 11-11-re hozta a fiatal kövesdi csapat az egriek ellen, akik standard embereik körül csupán Lezákot cserélték le, illetve a 10. percben a kapuban is váltás történt. Az egriek egyszer tudták magukhoz ragadni a vezetést (18-17), de utána helyreállt a rend, a két gólos kövesdi előny.

A harmadik harmadban is szoros maradt az eredmény, egyik csapat sem tudta kihasználni igazán emberelőnyét. A kövesdiek kétszer is elléptek három góllal, de ezt nem sikerült növelni, sem megtartani. Az utolsó játékrészben a fáradó csapatok többet szabálytalankodtak, a kövesdiek három hetest is lőhettek. Az egrieknek több lövése is utat talált Sipos kapujába, de a fiatal hálóőr is bemutatott több sikeres védést, így nagyon közel nem tudtak fölzárkózni a hevesiek. A végjátékban mindkét csapatból volt kiállítás, így sem Kleis, sem Padla nem tudta növelni góljai számát. Juhász Károly és Drizner viszont kétszer is beköszönt, igaz, a túloldalon Fekete László négyszer volt eredményes.