Fordulatos mérkőzésen egy góllal nyert az MKC, amely már elhitte a győzelmet, s magának tette nehézzé a mérkőzést.

Mezőkövesdi KC – Békési FKC 23-22 (10-12)
Mezőkövesd, 600 néző, vezette: Heim, Jolántai
MKC: Tóth, Kovács J. (kapusok), Fekete L. 1, Molnár F. 1, Benis 6, Kleis 4, Mazák 5, Trivkovics 2, Zele, Zsigmond Á. 3, Kovács P., Bán 1, Nyitrai. vezetőedző: Zsigmond György
BFKC: Domokos (k), Kovács A. 7, Kardos 2, Varga At., Molnár S. 1, Polgár, Gazsó, Varga An. 2, Mohácsi 6 (2), Kósa 1, Ambrus 2, Győri 1 (1), Roczó, Molnár Z. Vezetőedző: Gávai Ferenc
Hetesek: 2/0 ill. 4/3
Kiállítás: 8 ill. 4 perc

Az eredmény alakulása: 6. p. 3-3, 12. p. 6-5, 20. p. 8-8, 26. p. 10-10, 37. p. 15-14, 45. p. 19-16, 53. p. 22-18

Kihagyott helyzetekkel indult a találkozó, az első találat a harmadik percben esett, Kleis szerezte, s a másik négyes, Kovács Attila válaszolt rá. A kérdezz-felelek 3-3-ig folytatódott, majd a hazai csapat szerzett két gólos előnyt, ám a vendégek zsinórban négy gólt lőve fordítottak. Zsigmond György kapust is cserélt, hiszen Tóth sajnos nem érezte a lapos lövéseket, de hasonlóképpen kezdett Kovács János is. Mindkét csapat sok hibával játszott, ennek következtében 6-8 után ritkán estek a gólok. A hazai egylet főként a beállós játékot erőltette (egy darabig), sok hibával, pedig a kinti lövések sültek, példázta ezt Bán hatalmas, talpról elengedett lövése is. Ebből a csípő mellől elengedett, sarokba tartó bombából egyébként többet is láthatott a közönség, mindkét csapattól. A játékvezetők rengeteg kontrát ítéltek mindkét támadó csapat ellen, így nagy rohanás kezdődött. Zsigmond György forgatta is csapatát rendesen a kihagyott lehetőségek függvényében. Az MKC a 20. percre egyenlített, de a végjátékban nem tudott átlépni a hibáin, ezért a békésiek két gólos előnyt szereztek a második félidőre.

A hazai csapat nem időzött sokat az öltözőben, hamar készen álltak a folytatásra. Nagy elánnal vetették magukat a közdelembe, amelynek eredménye is lett, hiszen ők is produkáltak egy 4-0-ás sorozatot, s 15-13-ra megléptek, köszönhetően Kleis kiváló teljesítményének. Ezután megpróbálta tartani az iramot a Kövesd, s jöttek a már Balassagyarmaton is látott egy passzos támadások, amelyek nem nagyon jöttek be. Szerencsére a kapuban állta a sarat Kovács, s számos védésével megakadályozta a békési fölzárkózást. Kettős emberhátrányban is hozzá tudott tenni a csapat játékához. A védekezés azonban általában stabil volt, ennek is köszönhető, hogy a békési lövések közül csak a kapu közepére (a kapus kezébe) tartók jutottak át a kezek között. Az MKC a félidő közepén már négy góllal, 19-15-re vezetett. Azonban jött néhány kihagyott ziccer, elhibázott hetes, s máris egy találatnyira voltak a békésiek. Benis jóvá tette az indításból kapusba lőtt helyzetét, s szélről kétszer is beköszönt, így a hajrára megnyugtatóbb, három gólos fórral indulhatott a Kövesd. Az utolsó hét percben azonban egy gólra futotta a kövesdiek erejéből, míg a békésiek négyet is lőttek. Az utolsó egy perc nagy részében a hazai csapat támadott, ám passzív játék után ellőtt labdájuk nem ért célt. A maradék 20 másodpercet végig támadta a Békés, de kapura nem lőttek, hiába lett volna lehetőségük.

A mérkőzés végén Bán Norbert átvehette a 2011/2012-es NB I-es ifjúsági bajnokság gólkirályi címéért járó trófeát.