Az első félidőben nem védekezett, a másodikban nem támadott a Mezőkövesdi KC.

Mezőkövesdi KC – Hajdúnánás-Robzol 2000 KSE 26-26 (17-15)
Mezőkövesd, 600 néző, vezette: Bócz, Wiedemann
MKC: Kovács J. (k), Fekete L. 5, Molnár 4, Benis 3, Kleis 8, Trivkovics 3, Mazák, Nyitrai J., Kovács P. 2, Zsigmond Á. 1. Vezetőedző: Zsigmond György
HKSE: Felföldi (k), Tóth 1, Daróczi, Fehérvári, Tatai 2, Bancsók 6, Bencze, Takács, Nigrinyi 3 (1), Csonka 2, Póser 1, Csuzda 2, Madai, Oláh 3, Debreczeni 6. Vezetőedző: Hadas Sándor
Hetesek: 3/2 ill. 3/1
Kiállítás: 10 ill. 14 perc
Az eredmény alakulása: 5-2, 9-6, 10-10, 13-15, 17-15, 20-18, 20-22, 25-22, 25-25

Kellemetlen meglepetés született a bajnokság kilencedik fordulójában. A Mezőkövesdi KC csupán döntetlent játszott hazai pályán a forduló előtt két ponttal álló Hajdúnánás ellen. Pedig hazai szempontból viszonylag jól kezdődött a találkozó, hiszen a nyolcadik percben már 5-2-re vezetett a hazai csapat. Ettől kezdve viszont romlott a védekezés, Kovácsról labdák pattantak be, ami pedig kifelé jött (például Nigrinyi vagy Tatai hetese), az pedig az ellenfélhez, s a nánásiak be is lőtték a helyzetet. A gyöngyösi fiatalokkal megerősített hajdúságiak végig tapadtak a hazaiakra, akik sokat hibáztak támadásban is (Trivkovics például rendre csak másodjára tudta megfogni a labdát, már, ha sikerült), naggyá téve Felföldi a jobb alsóba tartó lövésekkel, amelyet a hálóőr rendszerint fogott. Bár a játékrész közepén, a 14. minutumban három góllal vezetett az MKC, az ellenfél villámgyorsan kiegyenlített. Sőt, a 23. percben a vezetést is átvették, a 26-ban pedig már kettővel vezettek (13-15). Az utolsó percekben azonban több kiállítást is elszenvedtek, ezt pedig kihasználták Kleisék és fordítottak. Az első félidőben kapott 15 gól hazai pályán nagyon sok volt.
A második félidőben ismét pillanatok alatt egalizált a Nánás, s bár úgy tűnt, a kövesdiek magukhoz tértek (20-18), négy perc alatt négy gólt kaptak. Támadásban rengeteg volt a rossz átadás, a technikai hiba, védekezésben pedig nem tudták tartani az Oláh-Debreczeni párost. Közben persze záporoztak a kiállítások, mindkét oldalon. Aztán egy olyan tíz perc következett, amikor úgy tűnt, helyreállt a rend, a kövesdiek öt gólt szereztek, s egyet sem kaptak. Az utolsó nyolc minutumban aztán megint semmi: az akciókban nem volt elképzelés, hiba annál inkább, s két perccel a vége előtt ismét egyenlő volt az állás. Az utolsó periódus egyetlen kövesdi találatát Benis szerezte, de ezt a sovány előnyt nem sikerült megtartani. Fél perccel a vége előtt Nigrinyi hetesből betalált, Zsigmond György pedig időt kért. A figurát meg is valósították a kövesdiek, de Zsigmond Ádám a szélre lehúzott labdát a kapusba lőtte. A nánásiak még egy rohamra indultak a győzelemért, de csak egy időntúli szabaddobásig jutottak. Ebbe Kleis belemozdult, s piros lapot kapott, majd a blokkban landoló lövéssel véget ért a találkozó. Óriási esélyt szalasztott el a Mezőkövesd, hogy tartsa a lépést az éllovas Balmazújvárossal. Bár így is dobogón van a csapat.