A negyedik forduló jelentette a végállomást a Magyar Kupában, egy nagy rövidzárlat döntött.

Galériához kattints a képre

Mezőkövesdi KC – Grundfos Tatabánya KC 29-33 (17-14)
Mezőkövesd, 200 néző, vezette: Horváth, Marton
Mezőkövesd: Kovács J.  – Vaskó 1, Grigorjev 3, Grünfelder, Selviasiuk, Lókodi 6, Kiss R. 5. Csere: Holló B. (kapus), Gulás 1, Szepesi 4 (3), Nagy, Radnics 4, Vukics 5. Edző: Janó Pál
Tatabánya: Székely – Pásztor Á. 3, Grigoras 1, Vranjes 4, Bozovic 2, Szöllősi B. 3 (1), Vujovic 7 (2). Csere: Tóth M. (kapus), Juhász 1, Sipos, Harsányi 4, Leimeter, Ilyés 3, Dénes, Szöllősi Sz. 5, Nagy. Edző: Vladan Matic
Kiállítás: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/3

Az eredmény alakulása: 1-3, 5-3, 9-6, 10-9, 15-11, 20-17, 21-27, 23-30, 26-30

A vendégek kezdték a mérkőzést és öt perig vezettek is,  ők ugyanis addig belőtték helyzeteiket, nálunk viszont Lókodi négy lövéséből csak egy gól született. Aztán Radnics vezetésével magára talált együttesünk, s fordítottunk, majd húzd meg-erezd meget játszottunk, 2-3-4 góllal vezettünk, de mindig vissza tudott zárkózni a vendég csapat, amely több technikai hibát is elkövetett támadásban. Vladan Matics a hajrára kapust cserélt, Székelyt Tóth Mihály váltotta, de az első félidőben még ő sem tudott segíteni csapatán.

A másodikban viszont igen, ekkor mindkét edző frissített csapatán. Egy darabig őriztük előnyünket, de 20-17 után megtört valami, sorra jöttek az eladott labdák, rossz lövések s 8-9 perc alatt 21-27-et mutatott az eredményjelző. Janó Pál időkérése előtt egy perc alatt három gólt kaptunk. A továbbiakban sikerült gyorsan felzárkóznunk négy találatra (Vukics végre szép gólokat lőtt, jobbátlövőből is), s ez így is maradt a lefújásig. Szebb is lehetett volna a vége, de döntő volt a vendégek hosszabb kispadja.