A hetedik helyet szerezte meg a Dobó-kupán a Mezőkövesdi KC, amely ezúttal két jobb mérkőzést játszott.

Mezőkövesdi KC – B.Braun Gyöngyös 22-28 (13-13)
Eger, 150 néző, vezette: Herczeg, Südi
MKC: Kovács J., Tóth (kapusok), Benis 4, Kovács P. 3, Kleis, Fekete L. 2, Molnár 4, Trivkovics 3, Bán, Fekete D., Kaló, Nyitrai, Kovácech 6. Vezetőedző: Avar György
GYKK: Holló, Tamási (kapusok), Bakos 5, Sándor Á. 2, Szabó P. 3, Gazdag 3, Varsandán M. 5, Szöllősi Á. 1, Gúnya 6, Debreczeni 1, Doros, Koller 2. Vezetőedző: Nagy Károly
Hetesek: 2/1 ill. 2/1
Kiállítás: 10 ill. 16 perc
Az eredmény alakulása: 4-2, 5-6, 8-9, 13-10, 13-13, 18-15, 18-20, 19-24, 21-24

Jól kezdte utolsó csoportmérkőzését az MKC, amely határozottan védekezett és hosszú, rendszerint eredményes támadásokat folytatott. A játékrész tizedik percétől következtek a kiállítások, 6-6 után emberhátrányból lőtt két gólt a Gyöngyös. A kövesdiek azonban Benis, Kovácech és Fekete góljaival fordítani tudtak 12-9-re, az utolsó négy percben azonban csak egy gólra futotta erejükből, míg a hevesiek indítások után szerzett gólokkal egalizáltak.
A második félidő eleje ismét a kövesdieké volt, a 8. perc közepén 18-15 volt az állás a javukra. Kiütközött eztán a fizikai fölény, s bár 7 perccel a vége előtt még 21-20-ra jöhettek volna föl, ha belövik a hetest, nem így történt. A hajrában tetszés szerint lőtt gólokat a Gyöngyös. A meccsen rengeteg volt a kiállítás.

Mezőkövesdi KC – Tatai AC 27-24 (14-11)
Eger, 100 néző, vezette: Paulovics, Vitális
MKC: Tóth, Kovács J., Sipos (kapusok), Benis 4, Kovács P., Kleis 7, Fekete L. 4, Molnár 5, Trivkovics 2, Bán 1, Fekete D., Kaló, Nyitrai 2, Kovácech 2, Kanalas. vezetőedző: Avar György
TAC: Czérna, Melhardt (kapusok), Endrédi, Sütő 2, Hajdu 2, Balázsovits, Basky 9, Vadász, Kanyó Ba. 5, Schneider 2, Szabó Gy. 4. Vezetőedző: Kanyó Antal
Hetesek: 2/1 ill. 3/1
Kiállítás: 4 perc ill. –
Az eredmény alakulása: 2-4, 5-8, 13-10, 20-13, 23-16, 26-19

A Gyöngyös elleni találkozó után pár percük volt pihenni a kövesdieknek, ugyanis következett a helyosztó mérkőzés a hetedik pozícióért. Egészen a huszadik percig a Tata vezetett, bár Czérna ezúttal nem babonázta meg a kövesdieket, sőt, most éppen neki nem volt szerencséje, rengeteg volt a támadó szabálytalanság és az eladott labda. Szerencsére Tóth is hozzá tudott tenni a kapuban. A hajrában az MKC biztos előnyre tett szert.
Ezt a második félidőben növelni is tudta a csapat, így a végén a fiatalok is több lehetőséget kaptak. nyitrai két gólt is szerzett beállóból, míg a végén a szélsők, Molnár és Kleis vették be rendre a tatai kaput. A komáromiak kozmetikáztak a végeredményen.