Fontos mérkőzést bukott el a Mezőkövesdi KC, lecsökkentek a bennmaradási esélyek.

Mezőkövesdi KC – Orosházi FKSE-Alexandra 22–23 (8–11)
Mezőkövesd, 600 néző, vezette: Dobrovits, dr. Tájok
MKC: TÓTH – Benis 1, Bécsi 1, Rossoni 3, Kis Á. 1, Fekete 4, Németh 3 (1). Csere: Melus (k), Szabó, Korsós, Rosta, Gubó, Morva 2, Gamrát, MOLNÁR 4, LEZÁK 3. Vezetőedző: Buday ferenc
Orosháza: HERJECZKI – BALDA 2, FREY 4, Pál 3, Dukic 2, MAZIC 2, Kekezovic 4. Csere: Pajkó (kapus) – BALI 3, BERTA, Ambrus 1, Benmiloud 2, Kovács A., Gazsó, Raffai, Maric. vezetőedző: Füzesi Ferenc
Kiállítás: 2 ill. 10 perc
Kizárva: Benmiloud (ellenfél veszélyeztetése)
Hetesek: 3/1 ill. 3/2
Az eredmény alakulása: 4-3, 6-7, 6-11, 10-14, 14-19, 19-20, 19-23

Az alsóházi rájátszás első fordulójában a Mezőkövesdi KC az Orosházát fogadta. A két csapat legutóbbi találkozóján hazai siker született, joggal bizakodhatott tehát mindenki, hogy akár csak egy góllal, de ezúttal is a hazaiak lesznek a jobbak. Ennek jegyében két gyors kövesdi góllal indult a találkozó, Rossoni és Fekete találtak be, de fordított az Orosháza, majd ismét az MKC játékosai köszöntek be kétszer, méghozzá a két szélső, Németh és Benis. Ezután viszont elveszítette támadásban a fonalat a kövesdi csapat, állandóan a beállóst keresték labdával, Rossoni azonban megjátszhatatlan volt, vagy nem ért el hozzá a labda, vagy kiejtette, s kontrázhatott az ellenfél. a közel két percig tartó kettős emberelőnyben is csupán egy góllal tudott közelebb zárkózni az MKC. Sajnos a lövések sem úgy sültek, ahogyan kellettek volna, az első félidőben négy kapufáig jutottak a kövesdi lövők. Mindennek az lett az eredménye, hogy a 19-29. perc között a hazai alakulat egyszer sem tudta bevenni Herjeczki kapuját, míg Frey-ék ötször mattolták Tóthot, aki egyébként több alkalommal is hárított, a kipattanókról azonban a hazai védők lemaradtak. Az utolsó két percben Németh és Fekete révén faragott valamelyest az MKC, de kishíján négy gólos előnnyel mehetett az öltözőbe a Füzesi-legénység. Az utolsó támadást ők vezették, s volt egy faultolt lövésük, de Koppány a lecsorgó labdát visszaadta, így volt még egy lövésre idejük, ami a dudaszó pillanatában be is ment, de a játékvezetők érvénytelennek ítélték a találatot.
A második félidőben nagy megújulásra volt szüksége a kövesdi csapatnak. Ehhez képest vendég gól, majd Molnár révén egy kihagyott hazai hetes következett. Szerencsére a túloldalon Balda is elhibázta büntetőjét. Melus védéseit nem tudta kellőképpen kihasználni a Kövesd, majd egy fegyelmezetlenség miatt Melus helyett ismét Tóth állt vissza a ketrec elé. Az Orosháza tartotta öt gólos előnyét, egészen a 46. percig. Az MKC ekkor kettős emberfogásra váltott, kikapcsolva a játékból Dukicsot és Freyt. Ez nem is feküdt a vendégeknek, bár helyzeteik így is akadtak, ám azt Tóth hatástalanította. Közben egyik védőjük is kiesett, Kis Ádámot ugyanis Benmiloud szabályosan elgázolta egy betörés alkalmával, s piros lappal végleg kiszállt. Füzesi Ferenc időkérése nem használt, az 53. percben 19-20 állt az eredményjelzőn. Az egyenlítésért támadott a Kövesd, amikor eladták a labdát, s ezt könyörtelenül kihasználták a békésiek, majd lőttek még egyet, eldőlni látszott a meccs. Öt perccel a vége előtt, három gólos hátrányban Kis Ádám dobhatott hetest, de ejtéssel próbálkozott, a labda pedig a kapufán landolt. Egy perccel később a túloldalon Kekezovics bevágta a büntetőt. Az utolsó pillanatokban még fölcsillant a remény az egyik pont itthon tartására, két perc alatt három gólt szerzett a Kövesd, de ez kevés volt, az utolsó tíz másodpercben jól tartották meg a labdát a vendégek. Az MKC nagy hátrányba került a bennmaradásért vívott versenyfutásban.