Tizennégy gólos győzelemmel búcsúzott az első osztálytól a Mezőkövesdi KC, kevesen látták a mérkőzést.

Galériához kattints a képre!

Mezőkövesdi KC – Tatai AC 36-22 (19-9)
Mezőkövesd, 250 néző, vezette: Kisfalvi, Péli
MKC: Holló, Tóth (kapusok), Bécsi 1, Szabó 2, Németh 5 (1), Rosta, Lezák 2, Rossoni 1, Kiss G. 4, Gubó 4, Morva 5, Molnár 3, Fekete, Kiss Á. 3, Benis 5, Bán N. 1. Vezetőedző: Buday Ferenc
TAC: Czérna, Melhardt, Varga A. (kapusok), Zeck 5 (1), Lehőcz, Endrédi, Szám 1, Bodnár, Hajdu, Hodi-Pongrácz 1, Hegedüs, Sütő 2, Kanyó Be. 7 (1), Kanyó Ba. 5, Basky 1. Vezetőedző: Kanyó Antal
Hetesek: 2/1 ill. 5/2
Kiállítás: 6 ill. – perc

Három percig volt szoros a két, már kiesett csapat találkozója. Akkor Benis két góljának, valamint Basky és kanyó Bence találataival 2-2 volt az állás. A mérkőzésre kilátogató, meglehetősen kevés néző ezután azt láthatta, hogy Holló védett, vagy jó volt a blokk, majd menetrendszerű indítás és kövesdi gól következett. Néha hiba is csúszott a ziccerdobásokba, de a túloldalon rendre rosszak voltak a támadások, a vendégek elsősorban átlövésekből próbálkoztak, de közel nem igazán merészkedtek a falhoz. Kanyó Antal 11-5-nél, a félidő derekán ki is kérte idejét. Azonban ez nem használt, jöttek sorozatban a kövesdi gólok, indításokból és szélről, kiváltképp Németh volt elemében. A játékrész hajrájában a kövesdi átlövők is gyarapították találataik számát (a 23. percben így már tíz volt közte, 16-6), Holló pedig továbbra is megakadályozta a tataiak sikerélményhez jutását. Igaz, sebességbeli, s talán motivációs különbség is jócskán volt a két gárda között.
A második félidő három kövesdi találattal kezdődött, majd a következő öt percet túlságosan könnyelműen vette a hazai csapat, hiszen hat gólt kaptak, s csak hármat lőttek, volt egy 0-4-es széria is. A tizedik perctől ismét rákapcsolt az MKC, s lőttek négyet, s kaptak egyet, a lehetőséget kapó Bán Norbert első NB I-es meccsén be is vette Czérna kapuját. Az összecsapás utolsó negyedórájában tetszés szerint alakított ki helyzeteket a Kövesd, s ezek jó részét ki is használták, végül pedig 14 góllal győzték le az NB I. utolsó helyezettjét. A szurkolók az idei szerepléssel való elégedetlenségüknek kiírásokkal adtak hangot.