Az első negyedórát leszámítva az Orosháza uralta az immár tét nélküli bajnokit, az MKC nyolc góllal kapott ki.

Orosházi FKSE-Alexandra – Mezőkövesdi KC 38–30 (16–12)
Orosháza, 300 néző. V: Herczeg, Südi
OROSHÁZA: HERJECZKI – Balda 1, MAZICS 4, DUKICS 6, Berta 1 (1), Pál 3, KEKEZOVICS 7. Cs: Pajkó (kapus), Ambrus 2, Bali 2, FREY 5 (3), Marics 2 (1), Benmiloud 1, Kovács A. 2 (1), Raffai 1, Benák 1 (1). Edző: Füzesi Ferenc
MEZŐKÖVESD: Tóth K. – Benis 5 (2), Bécsi, Kiss Á. 6 (2), Rossoni 2, Fekete 1, Németh 2. Cs: Melus, HOLLÓ (kapusok), Molnár 5 (1), Korsós, Rosta M., Gubó 4, MORVA Z. 2, Lezák 3, Szabó T. Edző: Buday Ferenc
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. 7/5

Jól kezdett az MKC, hiszen a mérkőzés elején vezetett, s az első negyedóra végén is 7-7 állt az eredményjelzőn. Ekkor is voltak már intő jelek, például kihagyott büntető, s elhibázott ziccerek, ezt azonban még elbírta a csapat, igaz, kellett hozzá néhány Tóth Koppány védés is. Ez azonban egy idő után elfogyott, Kekezovics mellé Mazics is fölzárkózott eredményességben, s a hazai csapat átvette a vezetést. Tóthot a szélről kapott gólok után Melusra cserélte Buday Ferenc, s változások voltak mezőnyben is, ám nem sikerült megtalálni azt a hatost, amely eredményesen vette volna föl a harcot az orosháziakkal. Melus védett párat, s hiába indultunk, az egyértelmű helyzetek is Herjeczkiben kötöttek ki. Jött ismét Kekezovics, s a szélről szerzett gólok, Melus helyére pedig Holló állt. Ő is bravúrokat mutatott be, ennek köszönhető, hogy maradt a három-négy gólos differencia.
A második félidő rémálomszerűen kezdődött kövesdi részről, számos technikai hiba tarkította játékukat, s ismét hadilábon álltak a helyzetkihasználással, főként a szélsők. Ennek eredményeképp a hazaiak könnyű gólokat lőhettek, ha nem indításból, akkor hétméteresből. Gyorsan nőtt a differencia, a 40. percre tízet tett közé az elvileg a kövesdivel azonos súlycsoportot képviselő Orosháza. A kövesdiek láthatóan már kedvüket is vesztették. Kezdett kicsit kiengedi (illetve trükközni, mert hát mögötti gólt is szereztek) a hazai csapat, ezt megakadályozandó Füzesi Ferenc lényegében cseresorát küldte pályára, akik még nem melegedtek be igazán, s míg korábban volt 11 is a különbség, az 50. percre ez az eredményes lerohanásoknak (volt azért ekkor is kihagyott helyzet) köszönhetően nyolcra csökkent. Az orosházi időkérés után a tendencia folytatódott, sikerült fölzárkózni hat gólra, de visszaállt a kezdőcsapat néhány tagja, így a végjátékban ismét koncentráltabb játékot mutatott a kilencedik helyen végző csapat, s nyolc góllal megnyerte a találkozót.