A hajrában fordította a maga javára a mérkőzést a Cegléd, s elvitte a két pontot.

Galériához kattints a képre!

Mezőkövesdi KC – Ceglédi KKSE 31-32 (16-15)
Mezőkövesd, 400 néző, vezette: Dobrovits, Tájok
MKC: Holló B., Kovács J. (kapusok), Grigorjev 3, Grünfelder 2, Gulás 1, Kiss R. 5 (2), Kovács B., Lókodi 1, Nagy N., Pordán, Radnics 2, Rozmán, Selviaszjuk 3, Szepesi 5 (1), Vaskó 6, Vukics 3. Vezetőeddző: Janó Pál
Cegléd: Bősz, Mojszilov, Pallag (kapusok), Andjelics 2, Bíró 1, Borsos 3, Dávid, Grbovics 9, Hódi, Lászlai 3, Megyeri, Perisics 9, Radovics 5, Szabó B., Tóth K., Tóth N.. vezetőedző: Nagy Károly.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2

A vendégek kezdték a mindkét fél számára rendkívül fontos találkozót és Grbovics góljával meg is szerezték a vezetést. Ezt követően Kiss Roland egyenlített hetesből, majd 4-4-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor Kovács három lövést is hárított, de kihasználni nem tudtuk (Pallag is a helyén volt), végül pedig a vendégek kezdték a gólgyártást és elléptek 6-4-re. Vaskó percei következtek, két gólt is lőtt szélről, majd Szelviaszjuk és Grigorjev követte, 8-6-ra fordítottunk. Innentől kezdve a félidőig nem adtuk ki a kezünkből a vezetést, Kovács hetest védett, a ceglédiek többször is kapu mellé lőttek (bár ezt a szívességet Perisics sokszor nem tette meg). A Grigorjevet váltó Kiss Roland jobbátlövőből is többször eredményes volt, de a védekezésben labdákat szerző egy lerohanás végén is betalált. A szünetben egy találattal vezetett csapatunk, bár Kiss időn túli szabaddobása közel járt a gólhoz.

A második játékrész elején sajnos több hazai lehetőség is kimaradt, Bősz parádézott, ezt pedig gólokkal büntették a ceglédiek, 18-19 volt az állás öt percnyi játék után. Ekkortól kezdve záporoztak a kiállítások, előbb egy páros jött, majd Borsos megmozdulása miatt előnybe kerültünk, igaz, mi jöttünk ki rosszul belőle. Egyenlő létszámban fordítottunk, majd jött egy indítás, amelyet hiába lőttünk be üres kapura, a zsűriasztal bent látta a pályán Bőszt , mielőtt a cseréje leért volna, így hetes és kiállítás következett, de a büntetőt kihagytuk.

Ez megtörte a csapatot, 25-22-re ellépett a Cegléd (labdát adtunk el, ziccert hibáztunk Mojsilovval szemben), s bár Holló védéseivel és Vukics vezérletével még visszajöttünk ikszre (25-25), az utolsó tíz percben nem tudtuk a magunk javára fordítani a mérkőzést. Vaskó ugyan belőtte a ziccereit, Szepesi lövéseit fogta a kapus. Az utolsó percre kétgólos előnnyel ment a Cegléd, s bár Szepesi betalált és a középkezdés után Borsostól labdát szereztünk, a Szelviaszjuknak szánt passz nem volt jó, így nem maradt lehetőség egyenlíteni.