Fordulatos mérkőzésen tartotta itthon a két pontot az MKC, amely a sikerrel pontszámban beérte, s gólkülönbséggel megelőzte a Tatát.

Mezőkövesdi KC – Orosházi FKSE Alexandra 30–26 (12–11)
Mezőkövesd, 700 néző. V: Herczeg, Südi
MEZŐKÖVESD: Tóth K. – Kiss G. 3, Bécsi 1, Morva 2, ROSSONI 3, Fekete, NÉMETH T. 7 (2). Cs: MELUS (kapus), Szabó T. 1, Rosta M., GUBÓ 4, MOLNÁR F. 7 (2), Gamrát 2, Kupi, Zele, Holló (k). Edző: Buday Ferenc
OROSHÁZA: Herjeczki – BALDA 5 (2), Mazics 4, Frey 1, DUKICS 5, Pál 2, KEKEZOVICS 7. Cs: Szikora (kapus), Ambrus, Raffai, Berta, Gazsó, Bali 2, Marics, Benmiloud, Kovács A. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 14. p.: 3–7. 25. p.: 11–10. 41. p.: 16–16. 51. p.: 21–24. 58. p.: 28–26
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Kizárás: Mazics és Benmiloud (mindkettő Orosháza, harmadik kétpercessel)
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2

Nem indult jól a találkozó a kövesdiek számára, hiszen az első öt perc után 3-1-re vezettek a vendégek. Magára talált azonban Tóth Koppány, s a támadójáték is javult valamelyest, hiszen sikerült egyenlíteni. Ezt követően azonban zsinórban négy kapott gólt hagyott válasz nélkül az MKC. Kekezovics átlövésből és indulásból volt eredményes, Pál és Dukics pedig pattintott átlövésből volt eredményes. Sikerült azonban fölzárkózni, s 8-8-nál utolérni az ellenfelet, Rossoni beállóból, Bécsi és Gubó átlövésekből vette be Herjeczki kapuját. A vendégek két beállósa, Mazic és Benmiloud nagyon korán összegyűjtött két-két kétpercest, ezzel a békésiek védekezési hatékonyságának valamelyest csökkent. Az MKC kapust cserélt, Tóth helyett Melus érkezett, aki több bravúrt is bemutatott, a lábra érkező lövésekkel nem lehetett túljárni az eszén. Orosházi időkérés után Kekezovics még bevitt egy duplát, de használt Buday Ferenc ezt követő egyperces taktikai megbeszélése, s 4-0-ás sorozatot produkált az MKC. A végét sikerült majdnem elszórakozni, szerencsére azonban az orosháziak is hibáztak, s csak egy gólt szereztek.
A második félidő első 13 perce kiegyenlített játékot hozott, felváltva estek a találatok. Csökkent azonban a koncentráció, ezt pedig kihasználta az Orosháza, s két perc alatt három gólt szerezve fordított. A folytatásban kétszer ugyan egalizálni tudott az MKC, de ismét következett egy jó vendég széria, s 24-21-re megléptek. Előnyüket egészen az 52. percig tartották is, ekkor 26-23-ra vezettek, elúszni látszottak a kövesdi pontszerzési remények. Az MKC időt kért, s sikerült megbeszélni a nyerő taktikát, a kövesdi ultrák pedig a lelátóról igyekeztek erőt adni a fordításhoz.. Gubó egy orosházi támadásnál páros kiállítást harcolt ki Maziccsal szemben, ezzel a vendégek egyik beállósa végleg kiszállt, majd néhány perc múlva Benmiloud is megkapta harmadik kétperces büntetését. Mindeközben Melus ismét az első félidei második félidő eleji formáját hozta, támadásban pedig Morva betörésből, Molnár pedig Gamrát passzai (Kiss Morvától kapott hasonlókat) után jobbszélről tudott eredményes lenni. Az utolsó nyolc percet 7-0 arányban nyerte az MKC, az utolsó percben felállva tapsolt a kövesdi publikum. Érdekesség, hogy Herjeczki a jobbszélről érkező lövések közül csupán egyet fogott, Kiss Gergő háromszor talált be onnan a kapuba, Molnár pedig három vagy négy alkalommal. AZ MKC győzelmével elmozdult az utolsó helyről, jobb gólkülönbsége révén megelőzve a Tata együttesét.