Gála helyett eladta előnyét a második félidőben a Mezőkövesdi KC. Négy góllal vertük a Gödöllőt.

Mezőkövesdi KC – Gödöllői KC 34-30 (20-11)
Mezőkövesd, 500 néző, vezette: Horváth, Simó
MKC: Kovács J., Tóth (kapusok), Fekete L. 5, Molnár 8 (3), Benis 3, Kleis 6, Trivkovics 6, Mazák 1, Zsigmond Á. 1, Nyitrai J., Kovács P. 3 (1), Bán 1. Vezetőedző: Zsigmond György
GKC: Hambalgó, Nemes (kapusok), Kocsis 7, Domokos 5, Korondi 4, Tóth, Márkus 7 (3), Bátori, Bagi, Széles, Soós, Varga 5, Markó, Bátori 2 (1). Vezetőedző: Bartos Gábor
Hetesek: 5/5 ill. 5/4
Kiállítás: 10 ill. 6 perc
Az eredmény alakulása: 6-0, 10-4, 14-5, 18-7, 18-11, 22-14, 25-15, 27-20, 30-24, 32-26

A bajnokságban tizedik helyen álló Gödöllőt fogadta vasárnap este a Mezőkövesdi KC. A hazai csapat a múlt heti döntetlent követően intenzívebben kezdte a találkozót, s hét percig gólt sem kapott, ellenben dobott hatot. Ez a különbség megmaradt egészen a félidő derkáig. Kovács János jól védett, s most a kipattanók megszerzésével sem volt gond. Támadásban Kleis és Molnár voltak a legeredményesebbek, előbbi betörésekből és átlövésekből, utóbbi szélről talált be legtöbbször. Egy három perces rohamot követően a 18. percben kialakult a legnagyobb különbség a két csapat közt, 11 volt a hazaiak előnye. A közönség ekkor joggal gondolhatta úgy, hogy a hátra lévő időben örömkézilabdát láthat majd hazai részről. Nem így történt, bár a 24. minutumban még 18-7 volt az állás. Az előnyből négy gólt pillanatok alatt eladott az MKC, hetesből és indulásokból kaptak gólokat. A végén még Fekete és Kovács Péter beköszönt, mielőtt a gödöllőiek vérszemet kaptak volna.
A második félidőben sokáig tartotta kilenc gólos előnyét a kövesdi gárda. A tizedik perctől kezdve azonban visszaesett a támadójáték, bár voltak emberhátrányban is, de számos technikai baki becsúszott. A gödöllőiek minden hazai gólra kettővel válaszoltak, főként a jobbszélső Kocsis, s a házi gólkirály átlövő, Márkus Béla volt elemében. A kövesdi védekezés szétesett, a 47. percben, 28-21-es állásnál Zsigmond György időkéréssel próbált rendet tenni a fejekben. A kapuscsere, s Mazák, valamint Zsigmond Ádám és Bán beküldése ellenére nem kapott új lendületet a társaság. A hátra lévő időben folytatódott az egyet adok, kettőt kapok trend. A vendégek is lecserélték portásukat, s bár Nemes is kapott nagyon szép gólokat, azért védett is. A 11 gólos előnyből a végére mindössze négy maradt, a mérkőzésben pozitívum csak a két pont megszerzése, valamint az első félidőben nyújtott játék volt.