Tartalékosan is nagyot küzdve pontot szerzett Törökszentmiklóson az MKC. Nagy dilemma, szerzett, vagy veszített egy pontot, hiszen az egyik egységet az utolsó pillanatban kaparintotta meg a hazai csapat.

Claas Törökszentmiklósi KC – Mezőkövesdi KC 30-30 (14-14)
Törökszentmiklós, 300 néző, vezette: Ágnecz, Sipos
TKE: Török, Récsi (kapusok), Nagy T. 1, Soós, Zöldy 1, Csikós 1, Szöllősi 2, Takács 8, Gelley 4, Csató 8, Musits 3 (2), Kocsis 2, Mészáos G., Losonc, Mészáros P. Vezetőedző: Kiss Gergely
MKC: Kovács J., Tóth (kapusok), Fekete L. 8, Molnár 3 (2), Benis 2, Kleis 5, Trivkovics 4, Bán 4, Nyitrai J., Kovács P. 4, Fekete D.
Hetesek: 4/2 ill. 3/2
Kiállítás: 10 ill. 14 perc
Piros lap: Losonc (harmadik kétperces) ill. Benis (egyből piros)

Először találkozott egymással tétmérkőzésen az MKC és a Törökszentmiklós. A kövesdi drukkerek nagy számban kísérték el csapatukat idegenbe, így a Magico Ultras hazai pályát varázsolt Törökszentmiklósra. Az előjelek alapján nem tűnt úgy, hogy bravúrt hajthat végre az MKC, hiszen két átlövő és egy irányító is hiányzott a keretből sérülés miatt. Jól kezdte az összecsapást az MKC, hiszen két gólos előnyt szereztek. A megbeszélteket betartva kombinatív játékot játszottak és nem erőltették az átlövéseket, inkább a beállóst és a szélsőket támogatták labdákkal, igaz, Fekete László is megtréfálta kintről a hazai kapust, aki sokszor nem avatkozott játékba. Aztán kisebb hullámvölgy következett, háromból három támadás ért véget vagy szabálytalan zárás, vagy egyéb okok miatt elvett labdával, s pillanatok alatt fordítottak a hazaiak 7-6-ra úgy, hogy még hetest is hibáztak.

A 11. perc végén tehát időt kért Zsigmond György, s ez hasznosnak is bizonyult, hiszen följavult a védekezés, Kovács János pedig fontos védéseket mutatott be a kapuban, akárcsak a meccs elején. Igaz, a középkezdéseknél illett volna jobban figyelni, mert több alkalommal pillanatokon belül válaszolt a kövesdi gólra a szentmiklósi csapat. Jó darabig egyenlő volt az állás, majd Fekete és Kleis egy percen belül kétszer is mattolták Récsit, így ismét az MKC vezetett. A 22. percben már három gól is volt a kövesdi előny, ám Benist a végjátékban talán egy kar visszarántásáért piros lappal végleg kizárták. A kövesdi csapat a 3-0-ás rohamra egy találattal válaszolt, majd az utolsó minutumban a TKE egalizált.

A második játékrész Molnár kiállításával kezdődött, majd sikerült ismét vezetést szerezni, a két ifjúhoz, Kovács Péterhez és Bán Norberthez az örökifjú Fekete László csatlakozott góllövésben. A 38. minutumban már 20-16 volt az állás az MKC javára, rosszkor jött tehát Nyitrai kiállítása. Ám ezt nem tudták kihasználni a hazaiak. Annál inkább a kapuscserét, Csató több alkalommal túljárt Tóth Koppány eszén, apró szépséghiba, hogy góljai többségét vonalra lépve szerezte a balszélső. A TKE tehát rövid úton egyenlített, de a vezetést nem sikerült átvenniük egy pillanatra sem. Hol egy, hol két góllal lépett meg a Kövesd.

Az utolsó tíz percben megszaporodtak a sérülések, Kovács Péter, Trivkovics és Bán is a földön maradtak egy-egy támadásnál, utóbbinak segíteni kellett, hogy elhagyhassa a pályát, s az oldalvonal mellett ápolhassák. Az ő kiesésével egy mezőny és két kapuscsere maradt a kispadon. Az utolsó percek izgalmasan alakultak, az MKC vezetgetett, de hibázott is, amelyet Kovács védéseinek köszönhetően nem tudott kiaknázni az ellenfél. Igaz, mindent ő sem tudott fogni, így Gelley több lövése, a végén pedig Musits három gólja (ebből kettő hetes) ellen sem tudott mit tenni. Az utolsó előtti percben mégis újra kövesdi előnyt mutatott az eredményjelző, majd a hazaiak lövése mellé ment (a blokkról, igaz, előtte pedig tisztán mellé lőtt labdáért kapott sarokdobást a Törökszentmiklós), így az MKC támadhatott.

Fél perccel a vége előtt Zsigmond György időt kért, ám a támadás nem futott végig, Fekete Dani lövését szerencsével hárította a hazai hálóőr. Az ellentámadást sikerült megállítani, igaz, Trivkovicsot és Losoncot is leküldték a pályáról a játékvezetők. Losoncnak ez már a harmadik kiállítása volt. A hazai időkérés után még maradt 4 másodperc, hogy szabaddobás után lőjön a TKE. A második félidőben őrzőt kapó Takács Pétert nem tudták megakadályozni abba, hogy felugorjon, s lőjön. Labdája utat talált a kapuba még a dudaszó előtt, így döntetlennel végződött a csata.