Döntőt játszhat az Avas-Felsőzsolca Kupán a Mezőkövesdi KC, amely szombaton mindkét csoportbéli ellenfelét legyőzte.

Egy sima és egy nehezebb győzelmet aratott szombaton a Mezőkövesdi KC a felsőzsolcai Avas-Felsőzsolca Kupán. Az első mérkőzésen osztálynyi különbséget tapasztalhattak a nézők a Gálszécs ellen. A felvidéki csapat az ottani második vonalban szerepel, s jelenleg harmadik a bajnokságban. A kövesdiek szétfutották ellenfelüket, átlövésekből alig, lerohanásból, indításból és betörésekből rengetegszer voltak eredményesek. Pár perc után 7-1-re vezettek, majd 14-3-ra, a félidőben már 25-7-re. A második játékrészben sort cserélt Buday Ferenc, a végén mindenki lehetőséget kapott, s csak azért nem érték el a bűvös ötven lőtt gólos határt, mert három hetest is kihagytak.
A második, Szatmárnémeti ellen vívott találkozó korántsem volt ennyire sima, bár a 14. percben már 8-3 volt az MKC javára, Palkó János időkérése rendet tett a fejekben, s rövid úton kiegyenlítettek, sőt, a 24. percben 11-10-nél átvették a vezetést a szatmáriak. A végjátékot emberelőnyben játszó kövesdiek az utolsó percekben fordítottak. A játékrész, de inkább a teljes mérkőzés krónikájához tartozik, hogy az eredményjelző kezelője botrányosan működött közre, egy nívós tornát kár tönkre tenni ilyen dolgokkal. Legalább másfél perc tiszta játékidő veszett el annak köszönhetően, hogy a kezelő nem állította meg az órát (igaz, a játékvezetők meg jobbnak látták, ha meg sem kísérlik visszaállítani, a még nagyobb bonyodalmat megelőzendő), rossz helyre írta a gólokat, a kiállításokat, azokat még csak nem is mezszám szerint. Nem jelzett időkérésnél, máskor pedig benyomott egy időkérést (jellemzően kiállításnál jött zavarba), ilyenkor pedig fölöslegesen állt egy percet a játék, mert nullázni nem tudta. Az edzők a zsűriasztalt járták, ez pedig nem tett jót a hangulatnak, s hozzájárult a botrányba fulladt végjátékhoz is.
A második félidőben tehát nem nagyon változott a játék képe, a kövesdiek tartották két-három gólos előnyüket a 18. percig, főként Gamrat és Molnár góljainak köszönhetően. A túloldalon Surducan és Libert jártak élen a gólgyártásban (sőt, ebben a periódusban szinte csak ők tudtak eredményesek lenni). Eztán még eggyel megtoldották a fórjukat a kövesdiek, s a 26. percben 25-29 állt az eredményjelzőn. A Kövesd produkált egy 3-0-ás sorozatot, majd a Szatmárnémeti szépített, s ismét ők rohantak le, amikor Molnár két percet érő szabálytalanságát nem fújták le a játékvezetők. Az egyik érkező szatmári viszont aki megkapta a labdát, mérgében elrúgta, s kiállították. Palkó Jánosnak ekkor lett elege az egészből, s lehívta csapatát. A mérkőzésből még másfél perc lett volna hátra, de Dohány József véget vetett a meccsnek. Egyébként most domináltak az átlövések.

Mezőkövesdi KC – Gálszécsi KC 49-15 (25-7)
Felsőzsolca, 30 néző, vezette: Barnóczki, Tóth
Mezőkövesd: Tóth, Melus (kapusok), Nyikes 2, Bécsi 3, Szabó 1, Németh 4, Korsós 7, Lezák 2, Gyuris 7, Kiss 4, Gubó 1, Morva 1, Molnár 5, Gamrat 4, Fekete 2, Zele 2, Kupi 4. Vezetőedző: Buday Ferenc
Gálszécs: Rozman,Blicha 1 (kapusok), Capik 3, kacmar, Siska, Regenda 2, Krajnak 2, Kuzma, Oblzany, Mandzák 4, Piskay,  Urban M. 2, Rusnak 1. Vezetőedző: Teleky Vit
Kiállítás: 10 ill. 4 perc
Hetesek: 4/1 ill. 3/1

Szatmárnémeti VSK – Mezőkövesdi KC 26-32 (13-15)

Felsőzsolca, 70 néző, vezette: Dohány, Varga
Szatmárnémeti: Vass, Papazan (kapusok), Oláh 1, Mateias, Surducan 10, Libert 6, Dinescu 5, Galon, Sas, Mates, Tcaiusc, Bejinariu, Osvat, Jurj. vezetőedző: Palkó János
Mezőkövesd: Melus, Tóth (kapusok), Nyikes 3, Bécsi 1, Szabó 2, Németh 3, KOrsós 3, Rosta 1, Lezák 2, gyuris 1, Kiss 2, Gubó 2, Morva 1, Molnár 2, Gamrat 6, Fekete 2, Zele, Kupi 1. Vezetőedző: Buday Ferenc
Kiállítások: 14 ill. 6 perc
Hetesek: -/- ill. 6/3