Megizzadt az Egerrel a Mezőkövesdi KC a Dobó Kupán, de este döntőt játszhatnak.

Eger Eszterházy SE – Mezőkövesdi KC 19-31 (12-12)
Eger: Pereverzia, Repóth (kapusok), Guba, Szűcs, Juhász Z. 3, Drizner 1, Zele 4, Péter 3, Fibec 1, Varga 1, Kovács F., Kovács P. 3, Hevér 3, Benei, Mándi. Edző: Iványi Bálint
Mezőkövesd: Tóth (kapus), Nyikes, Szabó 7, Barta, Németh 4, Korsós 1, Rosta M., Lezák 2, Kiss G. 2, Gubó, Morva 1, Molnár 2, Gamrat 5, Fekete 1, Kupi 6. Edző: Buday Ferenc
Hetesek: 3/2 ill. -/-
Kiállítás: 2 perc ill. 8 perc
Kizárás: Morva (reklamálásért)
Az eredmény alakulása: 5-1, 6-6, 10-11, 16-16, 18-28

Rémálomszerű rajtot vett az MKC az Eger elleni presztízsmeccsen. A hazaiak percek alatt elhúztak 3-0-ra, majd 5-1-re.  Ezt követően pontosabbá váltak a lövések, s 6-6-nál utolérték a hazai csapatot. Buday Ferenc időt kért, a védekezés keményebbé vált, s Tóth is többször találkozott a labdával. Támadásban főként a beállót igyekezett megjátszani a Kövesd, s a szélsők is megkapták az eddig hiányolt használható labdákat. A szünetre egyenlő állásnál vonulhattak a csapatok. A második félidő első hét perce nem hozott sok változást, talán annyit, hogy a kövesdiek gyorsítottak a játékon, de ez eredményben nem látszott az elhibázott helyzetek miatt. 16-16 után azonban produkáltak egy 10-0-ás sorozatot (Iványi Bálint nem tudta megtörni a lendületet háromgólos kövesdi előnynél időkérésével), a hazai csapat 13 percig képtelen volt bevenni Tóth Koppány kapuját, a kövesdi kapus nagyon elkapta a fonalat. A vége csendesebbre sikerült, azt leszámítva, hogy Morvát egy középkezdés után lendületből ment át az egriek között, gólhelyzetben ellökték, s ezért a vétkes nem kapott büntetést. Morva viszont reklamálásért kapott egy kétpercest, majd egy piros lapot. Az egriek soraiban játszó kövesdiek közül Zele és Kovács Péter is jól teljesített védekezésben és támadásban is.

A döntő vasárnap 18:45-től lesz a leányka úton.