Maratoni meccsen lényegében kiesett az NB I-ből a Mezőkövesdi KC. Négy hetest hibázott, 11 kapufát lőtt az MKC.

Mezőkövesdi KC – Varioauto Pécs KC 28-34 (10-14)
Mezőkövesd, 500 néző, vezette: Horváth, Marton
Mezőkövesdi KC: Tóth K. – Benis 3 (1), Bécsi 2, Rossoni 3, Kiss Á. 4 (2), Fekete 4 (2), Németh T. 5. Csere: Melus (kapus), Szabó T., Korsós 1, Rosta M., Lezák 1 (1), Gubó, Morva, Molnár F. 5 (3). Vezetőedző: Buday Ferenc.
VarioAuto Pécs KC: Hudák – Papp M. 9, Grünfelder 8 (2), Lévay, Hajdú G. 4, Szögi 2, Szepesi 4. Csere: Bősz (kapus), Kurbely 6 (1), Hajdú T. 1 (1). Vezetőedző: Németh Attila.
Hetesek: 13/9 ill. 6/4
Kiállítás:  6 ill. 12 perc

Lényegében öt percig volt pariban ellenfelével a Mezőkövesdi KC a sorsdöntő ütközetben. A pécsieket 5-1-es védekezéssel próbálták zavarba hozni a kövesdiek, s a negyedik percben 2-1-re vezettek is. Ekkor azonban jöttek a szokásos hibák támadásban: ziccerek maradtak ki, hol a kapufára, hol Hudákba lőve, ezekből pedig indult a Pécs, de nekik az átlövő játékuk is jobb volt. A meccs tényleg nagy harc volt, számtalan hetest ítéltek a játékvezetők, a pécsiek rendkívül sokat színészkedtek, hogy húzzák az időt, s egyéb trükköket is bevetettek. A kövesdiek az elején szintén próbálkoztak ezzel, de utána nem volt érdekük az időhúzás. A különbség nőttön nőtt, a kövesdiek büntetőkből tartották a lépést, de ezekből is kimaradt kettő az első játékrészben. A félidő közepén úgy tűnt, fordulat következik be, a pécsiek nyolc percig nem találtak Tóth kapujába, míg a Kövesd ledolgozta négy gólos hátrányát, s egalizált (9-9). Jött azonban egy újabb hullámvölgy, a a vendégek megléptek három találattal, amelyre egy kövesdi válasz érkezett. A hajrában Kurbely és Grünfelder révén négy gólra nőtt a pécsiek előnye. Tóthot le kellett cserélni, mert megsérült.

A második félidő elején ismét a vendégek pártjára állt a szerencse, elhúztak hét góllal, a kövesdiek ismét a kapufát és Hudákot faragták. A kövesd egy 3-0-ás rohammal még közelebb zárkózott, de ez a négy-öt gólos különbség végig megmaradt. A pécsiek húzták az időt és fanatizálták egymást, a Kövesd hiába váltott többször védekezést, nem sikerült közelebb zárkózni, mert a támadójáték katasztrofális volt. Rossonit egy ízben piros lapot érően ütötték le, de csak kétperces büntetés járt érte. A túloldalon előfordult, hogy kettős emberelőnyben támadhatott a Pécs, ezt pedig ki is használták. A végjátékban a már említett ziccerekkel ismét gond volt, a 97 percig tartó mérkőzésen az MKC négy hetest hibázott el, több mint tíz kapufát lőtt, s ugyanennyi alkalommal Hudákba lőtte a labdát, száz százalékosnak tűnő helyzetben. Benis, Lezák nem alkottak maradandót, de Németh is kihagyott sokat, de legalább ő ment és hajtott. Az utolsó öt percben követő emberfogást alkalmazott az MKC, de ebből sem sikerült pozitív mérleggel kijönni.

Az MKC a vereségével lényegében búcsúzott az első osztálytól. Ha a Pécs a két hazai meccsén csak egy pontot szerez, az MKC meg nyer Orosházán és itthon a Tata ellen, akkor biztosan bennmarad. Az Orosházát már matematikailag sem tudják befogni.