Meglepetésre megszerezte második győzelmét a Mezőkövesdi KC, ismét szerencsét hozott számukra a Sportkastély.

FTC-PLER–Mezőkövesd KC 26–29 (13–15)
Budapest, Pestszentimrei Sportkastély, 200 néző. Vezette: Natkai, Szalay
FTC-PLER: Kominek – Bendó 2, Marczinkó 3, Bak 3, Kocsi, Mikita 2, Pálos 4 (1). Csere: Székely (kapus), MAZÁK 3, KIS G. 6 (2), Lendvay 2, Bakos Gy., Rév, Horváth Cs., Auth 1. Edző: Zsiga Gyula
MEZŐKÖVESD: Tóth K. – Kiss G., Gamrat 4, Bécsi 4, Rossoni 1, FEKETE L. 7, NÉMETH T. 7 (4). Csere: MELUS (kapus), Korsós 3, Rosta M., Morva 1, Szabó T. 1, Gubó, Kupi 1. Edző: Buday Ferenc
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–4. 13. p.: 7–6. 21. p.: 9–10. 27. p.: 13–11. 37. p.: 15–16. 46. p.: 17–21. 55. p.: 21–26
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4

Villámrajtot vett a hazai csapat, s két rontott kövesdi támadást is góllal toroltak meg, hogy aztán rövid úton fordítson is az MKC. Gamrat kezdte a gólgyártást, majd Németh és Fekete folytatta, utóbbi duplázva. Eztán kiegyenlített játék folyt a pályán, egyik védelem sem állt össze még igazán. Ezt azonban a támadók nem mindig használták ki, sokszor előfordult, hogy a kapusoknak nem is kellett közbeavatkozniuk, hiszen a játékosok egyszerűen mellé lőtték a labdát. A hazaiak kerültek előnybe, s egészen a 27. percig tartották is fórjukat. Tóth és KOminek is fogott néhány labdát, s a védelmek is elkezdtek jobban működni, az FTC-PLER és az MKC is többször lőtt indításból gólt. Utóbbiak a félidő végén ennek köszönhetően tudtak fordítani is, Korsós és Németh is betalált ilyenformán. A játékrészben egyébként Fekete 5, Németh 4 gólt jegyzett. A kövesdi beállósokhoz meglehetősen ritkán jutott labda, igaz, több hetest is ki tudtak harcolni. Az MKC brazil légiósa egy arcsérülést is összeszedett a falban, míg Szabó meglehetősen kiszorított helyzetből lőtt gólt. A túloldalon viszont Mazák többször volt sikeres. A félidő vége felé Melus is hozzátett egy-két védést a csapat teljesítményéhez, bár hetesekből kétszer is megejtették, s inkább a lábra jövő próbálkozásokat hárította.
A második félidőre az MKC határozottabb védelemmel érkezett, ennek tudható be, hogy több kiállítást is ítéltek ellenük a játékvezetők, viszont többször szereztek labdát, valamint számos alkalommal kényszerítették passzív játékra az ellenfelet. Támadásban ráéreztek arra, hogy a betörésekkel való próbálkozást csak időhúzásra lehet használni, viszont kintről, 9-10 méterről érdemes volt lőni Komineknek, akiről többször is bepattant a labda. A hazaiak egyszer fölzárkóztak egy gólra, de Melus jókor védett, majd sikerült ellépni 3, sőt 5 góllal is, ez a jó védekezésnek, labdaszerzéseknek, kapusteljesítménynek is köszönhető volt. A hazaiaknál Kis gergely vitte vállán a csapatot, a sérüléséből felépülő félben lévő Lendvay ugyan támadásban lehetőséghez jutott, ez azonban kevés volt ahhoz, hogy fordítani tudjon a fővárosi egylet. Az utolsó percekben az MKC néha próbálta húzni az időt, de ezt a játékvezetők nem nagyon engedték, ám ezt a hazaiak nem tudták kihasználni, így, bár az utolsó két góólt ők lőtték, három góllal nyert az MKC, megduplázva pontjai számát.