A Mezőkövesdi KC a második félidőben mutatott magabiztos játékkal itthon tartotta a két pontot a Balmazújváros ellen.

Mezőkövesdi KC – Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK 33-30 (17-15)
Mezőkövesd, 800 néző, vezette: Hargitai II., Palkovits
MKC: Kovács J. – Bán, Benis 4, Kleis 8, Trivkovics 7, Fekete 8, Molnár 3 (2). Csere: Tóth (k), Nyitrai J., Zsigmond Á. 2, Mazák 1, Kovács P., Fekete D., Sipos (k). Vezetőedző: Zsigmond György
BKK: Kőrizs – Nagy 2, Pánczél 5, István P. 7 (3), Kaplonyi 4, Balázs 3, Grandjean 2. Csere: Bagi, Oláh (kapusok), Minegász, Balogh 1, Fülöp 2 (1), Joga, Füleki, Dioris 3 (1), Rácz R. 1. Vezetőedző: Rácz Sándor
Hetesek: 3/2 ill. 7/5
Kiállítás: 4 ill. 6 perc
Az eredmény alakulása: 2-3, 8-5, 10-10, 13-13, 17-15, 21-17, 24-20, 28-23, 32-26

Kövesdi szempontból nagy tétje volt a listavezető Balmazújváros elleni találkozónak. Ha ugyanis a vendégek elviszik a két pontot, az MKC öt pontos hátrányba kerül, amelyet tavasszal (a rangadókat idegenben vívja majd a csapat) nehéz lenne ledolgozni. Így tehát csak a győzelem volt elfogadható kövesdi szempontból.
Ennek jegyében két gyors kövesdi góllal indult a találkozó, de perceken belül fordított a vendég alakulat (hiába volt a 4+2-es védekezés), s az első tíz percben fej fej mellett haladt a két csapat. Idő közben túl esett az első emberhátrányon is az MKC, Trivkovics szabálytalankodott kétszer egymás után sárga lapot érően. Következett aztán egy jó hazai periódus, amikor Kleis, Fekete és Trivkovics jóvoltából hárommal meglógott. Azonnal reagált Rácz Sándor, s egy passzív támadásnál időt kért. Egy trükkös szabaddobással Balázs csökkentette kettőre a balmazújvárosi hátrányt, majd a fonalat vesztett kövesdiek elherdálták az előnyt: eladott labdák, a széleken elkövetett védekezési hibák miatt járó hetesek következtek, s át is vette a vezetést a hajdúsági egylet. István Péter nevét megtanulhatták a nézők, hiszen egymás után háromszor volt eredményes. Kettőre viszont nem tudták növelni előnyüket, mert a 17. percben megítélt negyedik vendég büntetőt Tóth Koppány kivédte. (Az első félidőben Kovács védte a hazai kaput, s jó teljesítményt nyújtott). Bár egy darabig a kövesdiek egyenlítgettek, a 25. minutumban már náluk volt a vezetés, köszönhetően Fekete László átlövéseinek, s Zsigmond Ádám szélről esett találatainak. Egy kettős emberelőnyt egy-egyre hoztak a hazaiak, majd a szimpla fórt sikerült kihasználniuk, s két gólos vezetéssel mehetett szünetre az MKC.
A második félidőben fokozatosan szakadt el ellenfelétől a hazai egylet. Sokat javult a védekezés, s Tóth is remekelt. A védők rendre elcsenték a labdát, s indításokból növelték az előnyt, 24-17-nél pedig időt is kért Rácz Sándor. Amint az az első félidőben is történt, most is sikerült megtörni a hazaiak lendületét, egy 3-0-ás szériával jött vissza a mérkőzésbe a Balmazújváros. Volt, hogy egymás után kétszer is védett a Mezőkövesden is megfordult Kőrizs. Fekete elfáradt, távollétében Kleis, majd Mazák bombázott Kőrizs kapujába, megakadályozván a különbség csökkenését. A kedélyek megnyugvása után maradt a négy gólos hazai vezetés. A vége előtt nyolc perccel Molnár hibázott hetest a Kőrizst váltó fiatal kapussal szemben, ez azonban nem a vendégeknek adott további lendületet. Tóth is jól védett a túloldalon, s 30-24-es állásnál úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés. Az utolsó öt percben még egy utolsó rohamra indultak a vendégek, s bár sikerült még hat gólt lőniük, a jól működő Kleis-Trivkovics tandem még lőtt annyit, hogy megszerezze a két pontot a Kövesd. A közönség felállva tapsolta még percek múlva is a győztes csapatot.