Hazai pályán maradt alul a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében az enerváltan játszó Mezőkövesdi KC.

Mezőkövesdi KC – Tatai AC 25-28 (10-14)
Mezőkövesd, 500 néző, vezette: Szécsi, Szőke
MKC: Tóth, Kovács J. (kapusok), Fekete L. 4, Molnár 1 (1), Benis 2, Kleis 8 (1), Trivkovics 5, Mazák, Kaló 1, Bán 3, Kovács P. 1. Vezetőedző: Zsigmond György
TAC: Czérna (k), Zeck 2, Endrédi, Lehőcz, Kanyó Ba. 4, Szám 4, Sütő, Vadász, Szabó Gy. 2 (1), Hodi-Pingrácz 6, Hajdu T. 6, Basky 4. Vezetőedző: Kanyó Antal
Kiállítás: 10 ill. 8 perc
Hetesek: 5/2 ill. 1/1
Az eredmény alakulása: 2-2, 2-5, 5-5, 6-9, 8-13, 10-14, 12-19, 15-20, 18-21, 21-22, 21-25, 24-26

Szép karácsonyi ajándékkal kedveskedhetett volna szurkolóinak a Mezőkövesdi KC. A felnőtt csapat a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében hazai pályán vívhatta volna ki a továbbjutást. A tata elleni mérkőzés az elhunyt tiszteletbeli elnök, Juhász Antal tiszteletére gyászszünettel kezdődött, majd a szurkolók az első kövesdi gólra vártak, hogy bedobhassák a kórházban karácsonyozó beteg gyerekeknek szánt plüssjátékokat a pályára. Erre egészen a harmadik percig kellett várniuk, hiszen Feketének ekkor sikerült bevennie átlövésből Czérna kapuját. Előtte azonban Kovácsnak és a védőknek is volt dolga, a kontrákból azonban nem voltak eredményesek a kövesdiek. A kövesdiek mumusa, Czérna Tibor is dolgozott azonban, hiszen az első hét percben két hetest is hárított, valamint sorra fogta a ziccereket. Ennek köszönhetően a vendégek két perc alatt 3 gólt is szereztek. A 12. percre a kövesdiek egyenlítettek, de ekkor volt utoljára egál az állás. Csapongó volt a játék, míg a hazaiak betörésekből, átlövésekből kísérelték meg bevenni a kaput, addig a tataiak számos lerohanás gólt szereztek, főként az MKC hibáiból. Eközben többször Kovács mentette meg a góltól a hazai gárdát, míg a meccs elején számos átlövés gólt kapott, addig most jobban érezte a lövéseket. Az első félidőben szembetűnő volt a húzóemberek gyengélkedése, a meccs leginkább a Hajdúnánás elleni bajnokira hajazott.
A második félidőre kapust cserélt Zsigmond György, mezőnyben azonban nem sok variációs lehetősége volt, támadásban csupán Bánt vetette be. A 38. percben, 12-19-es állásnál úgy tűnt, elúszott a mérkőzés, azonban egy kiállítás hullám  következett, mindkét oldalról sorban álltak ki a játékosok. Ebből a kövesdiek jöttek ki jobban, s fölzárkóztak négy találatra, majd kisvártatva kettőre. Magára talált Kleis, s Trivkovicshoz is eljutott végre a labda. Tóth Koppány eközben csodát tett a kapuban, s a 48. minutumban már csak egy gól volt a Tata előnye (21-22), az egyenlítés és a fordításra azonban nem maradt ereje a Kövesdnek. Ugyanazok a hibák következtek (sorozatos belemenések), mint az első játékrészben, s pillanatok alatt visszaállt a vendégek biztos fórja. A hátra lévő időben csak egy gólt faragott hátrányából az MKC, így kiesett a kupából. Hiába remekeltek a kapusok, a többiek három hetest és számtalan ziccert hagytak ki a találkozón, így a kevesebbet hibázó vendégek megérdemelten jutottak tovább.