Magabiztos sikert aratott utolsó őszi bajnoki találkozóján az MKC a Nyíregyháza ellen.

Mezőkövesdi KC – Nyíregyháza-Nyír-Komplett 33-27 (16-10)
Mezőkövesd, 650 néző, vezette: Baranyi, Szloska
MKC: Kovács J., Tóth, Sipos (kapusok), Fekete L. 8, Molnár 7 (3), Benis 5, Kleis 2 (1), Trivkovics 5, Mazák 2, Zsigmond Á. 1, Kovács P. 2, Bán, Kaló 1, Fekete D., Nyitrai J. Vezetőedző: Zsigmond György
NYKSE: Gadnai, Tamási, Oross (kapusok), Tarnavölgyi 2, Vasas 1, Szűcs 4 (1), Braun 1, Erdős, Bécsi 4, Varga 4, Burszacs 8, Dancs, Kovács Á. 2, Dobos, Szőlősi 1. Vezetőedző: Bartha Dénes
Hetesek: 4/4 ill. 5/2
Kiállítás: 10 ill. 10 perc
Az eredmény alakulása: 2-5, 6-6, 11-6, 13-8, 16-10, 19-15, 24-17, 28-21, 30-22, 31-26

Az év utolsó bajnoki találkozóján a közvetlen rivális Nyíregyházát fogadta a Mezőkövesdi KC. A több, NB I-et megjárt, rutinos játékost foglalkoztató nyírségiek kezdeményezően léptek föl, Tarnavölgyi átlövése, majd beállóból szerzett gólja között csak Fekete László volt eredményes. A vendégek az 5. percben 3-1-re vezettek úgy, hogy még hetest is hibáztak. Sőt, Zsigmond Györgynek a nyolcadik perc legelején ki is kellett kérnie idejét, mert a védekezés nem volt jó, Varga lövései is utat találtak Kovács kapujába, elöl pedig legalább három ziccert hibáztak a kövesdiek. A fejmosás jót tett, de ahhoz, hogy 2-5-ről három perc alatt fordítson az MKC, kellett az is, hogy a Burszacs kiállítását követő két perces emberelőnyt jól használják ki. Nem volt már ekkor pályán Tarnavölgyi sem, aki még a korábban megsérült egy ütközés következtében.
Bár a 11. minutumban egalizált még a Nyíregyháza, Kovács folytatta jó sorozatát, s sorra szedte le a lövéseket, jöhetett az a jobbszélről, de átlövésből is. Kulcsfontosságú volt, hogy a vendégek már nem gyalogolhattak be a hatosig, hanem 10-11 méterről kényszerültek durrogtatni. Tíz perc alatt 5-0-ás sorozatot produkált az MKC (ebből hármat Fekete vállalt, egyet pedig a most debütáló Kaló Dávid), pedig még  időt is kért Bartha Dénes. Zsigmond György az egy perces pauza után védekezésben egy B-sort küldött pályára, pihentetve legjobbjait. A hajrában jobbára felváltva estek a gólok, csak azért nem lett öt a különbség, mert Varga időn túli hetesét Kovács kivédte.
Nem sokat pihenek a játékosok a szünetben, a második félidő elején ezt picit bepótolták, az első öt percben két gólt lefaragott hátrányából a szabolcsi egylet, beindult ugyanis Burszacs, akinek első félidei lövései nem sikerültek túl jól, most viszont rendre betalált. Fekete gólokkal jelezte, hogy a vendégeknek nem kell reménykedniük a mérkőzés szorosabbá tételében, hétre, majd Trivkovics és Benis találatai után a nyolc gólra nőtt a fór. Kiállítások mindkét oldalon adódtak, hol az MKC volt előnyben, hol pedig kettős emberhátrányban, majd a Nyíregyháza következett egy rossz faulttal. Közben Zsigmond Ádám egy rossz földre érkezés következtében megsérült, nem tudta folytatni a játékot. A kövesdiek továbbra is jól védekeztek, Kovács remekelt a kapuban, s lehetőség volt indításokra, lerohanásokra is. Ezek egy része azonban kimaradt, s egyre inkább sültek Bécsi és Burszacs lövései, így a 19. minutumban már öt gólra is csökkent a differencia. Az időkérésnél szerzett lendületet azonban megállította az MKC (az idő közben beállt Tóthnak is voltak szép védései), a 23. percre ismét helyre állt a rend. A végjátékban még tudott kozmetikázni a Nyíregyháza, de az MKC magabiztosan tartotta meg a két pontot. A kövesdiek a Törökszentmiklós Balmazújváros elleni győzelme miatt a harmadik helyen telelhetnek.