Kilenc góllal kapott ki a szomszédvári rangadón a Mezőkövesdi KC, 50 percig szoros volt a találkozó.

B.Braun Gyöngyös – Mezőkövesdi KC 33-24 (16-11)
Gyöngyös, 700 néző, vezette: Horváth, Marton
Gyöngyös: Liszkai, Hudák (kapusok), Sándor Á. 5, Frey T. 7 (2), Iváncsik Á. 3, Sándor R., Oláh, Varsandán M. 6, Szöllősi Á. 1, Hajdu, Debreczeni 1, Szalafai 6, Koller 2, Atsushi 2. Vezetőedző: Gulyás István
MKC: Kiss O. (k), Gyuris, Szepesi, Grünfelder 7 (3), Dukic 3, Kovács P. 1, Nyitrai J., Molnár 3 (1), Trivkovics 3, Fekete, Dobó 5, Benis 2. Szakmai tanácsadó: Molnár András
Hetesek: 2/2 ill. 5/4
Kiállítás: 4-4 perc
Az eredmény alakulása: 2-0, 2-4, 8-5, 8-8, 13-10, 18-16, 23-20, 29-21

A szokásosnál jóval kevesebb néző látogatott ki a szomszédvári rangadóra Gyöngyösön. a mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, Szalafai és Iváncsik szerzett gólt a szélekről. A kövesdiek azonban hamar fordítottak, bár sokáig nem örülhettek, mert a kiharcolt előnyt nem tudták megtartani, köszönhetően Frey átlövésének, valamint a két szélső jó helyzetkihasználásának, Iváncsik és Varsandán ugyanis alaposan megszórta magát az első félidőben. 8-5-ös hazai vezetés után kikérte idejét az MKC, s két perc alatt egalizált, Dobó kétszer, Molnár egyszer volt eredményes, utóbbi hetesből. Ezt már a hazaiak edzője sem hagyta szó nélkül, s egy perces eligazítást tartott. Újabb fordulat állt be a meccsen, bár a gólszerzők személye nem változott. A kövesdiek hetest is hibáztak, s labdákat adtak el. Bár 13-11-re felkapaszkodtak, az utolsó két percben indításokból szerzett gólokat a Gyöngyös, tíz másodperccel a vége előtt például Benis adott el egy sarokdobást, a kontra végén a házigazdák japán irányítója volt eredményes.
A második félidő elejét megnyomta a Kövesd, amely elsősorban beállósaira koncentrált, de Grünfelder betörésekből is betalált. 18-16-nál hazai időkérés következett, amelynek köszönhetően a hazaiaknak sikerült megállítaniuk a vendég rohamokat, s védekezést is váltottak. A különbség maradt 2-3 gólos. A gyöngyösi beállósok szép gólokat szereztek, s kivette a lövésekből a szerepét Frey is. Az 50. percben indított 4-0-ás rohamával eldöntötte a két pont sorsát a Gyöngyös, amely megtartotta előnyét a végéig.