Az utolsó percekig szoros találkozón végül négy góllal győzte le a Ceglédet csapatunk.

Galériához kattints a képre!

Mezőkövesdi KC – Ceglédi KKSE 29-25 (12-11)
Mezőkövesd, 500 néző, vezette: Bócz, Wiedemann
MKC: Holló B. – Kiss R., Antal 10, Hajdu G. 4, Trivkovics 2, Mekaru 3 (1), Szepesi 3. Csere: Balogh (k), Füstös, Grünfelder 1, Radnics 2, Benis 1, Grigorjev 2, Bozoljac. Vezetőedző: Skaliczki László
Cegléd: Abramovics – Országh 2, Perisics 7 (2), Lepsényi, Grbovics 4, Andjelics 1, Hódi 2. Csere: Bősz (k), Tóth N., Lászlai 4, Kun, Sipeki, Megyeri 3, Bíró 2. Vezetőedző: Kökény István
Hetesek: 2/1, ill. 4/2
Kiállítás: 6, ill. 16 perc
Az eredmény alakulása: 2-2, 4-2, 5-6, 9-8, 10-10, 15-13, 19-18, 21-18, 25-22, 27-25

Végig kiélezett küzdelmet hozott az alapszakasz utolsó hazai mérkőzése. Már az ötödik percben, 2-2-nél időt kért Skaliczki László, s a következő tíz percben meg is tartotta emberelőnyben kiharcolt előnyét az MKC, s hiába talált be kétszer Hajdu, pár, támadásban elkövetett hiba (leginkább rossz bejátszások) elég volt a vendégeknek a fordításhoz. Holló azonban ziccert védett, a frissen beállt Antal pedig Alex passzaiból gyorsan lőtt hármat, így 9-8-ra már a mieink vezettek. Az utolsó tíz percben felváltva estek a gólok, de az 5+1-et védekező vendégek többször is emberhátrányba kerültek, a kettős emberelőnyünket viszont nem sikerült kihasználni. Amikor viszont mi voltunk eggyel kevesebben, egy labdaszerzés után Mekaru góljával 11-10-re vezettünk. Grbovics egyenlített, Grünfelder viszont hibázott, de Holló két védéssel – Perisics, illetve Országh lövésénél – korrigált. Az utolsó három percben Holló további védésekkel tartotta a csapatot, miközben mindkét oldalon volt kiállítás (Füstös, illetve Országh pihenhetett). A végén Radnics szerzett labdát, s indította Mekarut, japán légiósunk pedig megszerezte 12. gólunkat. A végén Perisics időntúli hetest lőhetett, de Holló hárította.
A második félidő Alex góljával indult, a 38. percre pedig három találatra nőtt előnyünk (lehetett volna több is, de Mekarunak ezúttal nem ment a befejezés, hetest is hibázott), s ez maradt is a 43. percig. Két gyors találattal 18-17-re zárkózott a Cegléd, időt is kért Skaliczki László. Antal góljaival ismét háromra nőtt előnyünk. Védekezésünk jó volt, több labdát szereztünk és Holló is fontos labdákat védett. Perisics ugyan őrzőt kapott, de szélről jól használták ki helyzeteiket a ceglédiek, Megyerei és Lászlai járt élen a gólszerzésben. Már 24-20-ra is vezettek a mieink, de Grigorjev és Radnics őrzőt kapott, Lászlai és Perisics góljaival viszont két gólra megközelítette a mieinket a Cegléd. Skaliczki László 25-23-nál, az 56. percben időt kért, de a támadást elhibáztuk. Védekezésben viszont javítottunk, Szepesi indulhatott (26-23), majd Holló védett. Grbovics hetest hibázott, de az ismétlése jó volt (27-25), Antal viszont a végén két átlövésgólt is lőtt, melyekre nem érkezett válasz, így négy góllal megnyerte ezt a fontos találkozót csapatunk.