A második félidőben följavuló orosházi kapusteljesítmény eldöntötte a két pont sorsát.

Orosházi FKSE-Linamar – Mezőkövesdi KC 31–26 (15–15)

Orosháza, 350 néző. Vezette: Horváth, Marton

Orosháza: MIKLÓS – Komporály, Németh G. 3, Srsen 1, MILAS 7 (1), Markoszki 3, Morva 1. Csere: Szabó L. (kapus), John 1, Ferenczi 2, Radojevics, Antal, KNEZSEVICS 9 (3), Pásztor M. 3, Tárkányi 1. Vezetőedző: Buday Dániel

Mezőkövesd: Kovács J. – Vaskó, GRIGORJEV 8, Radnic 4, Szelviaszjuk 1, VUKIC 4, Szepesi 3 (1). Csere: Holló (kapus), Grünfelder 1, Trivkovics 1, Gulás 4, Pordán, Kiss R., Nagy N., Kovács B. Vezetőedző: Janó Pál

Az eredmény alakulása: 5. p. 3–3, 12. p. 6–6, 21. p. 12–10, 38. p. 17–18, 43. p. 24–20, 52. p. 28–23.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1

Kiegyenlített volt az első félidő, amelyben felváltva vezettek a csapatok. Szepesi két góllal kezdett, majd Grigorjev és Vukics vették át a stafétát, de a szélsőket és a beállót nem tudtuk megjátszani, maradtak a távoli lövések és a passzívba kényszerített játék. A túloldalon főleg a vonalról voltak eredményesek a játékosok (vagy harcoltak ki hetest), de távoli lövések is utat találtak a kapuba. Az első félidőben egy-két védés volt itt is, ott is, mindkét edző kapust cserélt, de ez nem hozott eredményt.
A második félidő is kiegyenlítetten indult, Buday Dániel pedig hamarabb döntött a kezdő kapus visszahozatala mellett, ez elég is volt ahhoz, hogy előnyt szerezzenek. Miklós több ziccert is védett, de kapkodtunk is, Vukics lövéseit olvasta a kapus, Radnics góljaival tartottuk a tisztes távolságot, miközben a hazaiak könnyű gólokat szereztek. A túloldalon pár perccel később jött a Holló-Kovács visszacsere, s bár Kokó is fogott több lövést a hátra lévő időben, Miklós is tudott hetest, és ziccert hárítani. Csapatunkból továbbra is Grigorjev volt gólveszélyes, hozzá csatlakozott még Gulás. Végül öt góllal győzött az Orosháza. A csapat így is tapsot kapott a mérkőzésre elutazó majdnem félszáz kövesdi szurkolótól.