Utolsó előtti bajnokinkat is sikerrel zártuk, szurkolóink búcsúztak Skaliczki Lászlótól.

Mezőkövesdi KC – PLER Budapest 30–25 (14–13)
Mezőkövesd, 400 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
MKC: Balogh T. – Benis 1, Antal Sz. 4, Hajdu G. 1, Mekaru 11 (4), Radnics 4, Szepesi 5 (2), Cs: Holló B. (k), Kovács B., Kovács P., Kiss R. 2, Füstös, Grünfelder 1, Trivkovics, Bozoljac 1, Horváth L. Vezetőedző: Skaliczki László
PLER: Kránitz – Sinkovits, Leimeter 1, Bakos 1, Benmiloud 5, Nagy Sz. 3, Radjenovic 2. Cs: Tóth N. (kapus), Kocsi, Bujdosó 5 (2), Tóth P., Oláh T. 6, Fiar, Vizler 2, M. Mikita, Farkas T. Vezetőedző: Hutvágner István
Hetesek: 7/6, ill. 2/2
Kiállítás: 6, ill. 8 perc
Az eredmény alakulása: 4-2, 4-5, 8-9, 11-9, 14-10, 16-16, 19-20, 25-22, 28-24

A nehéz szezon utolsó előtti bajnokiját a PLER ellen vívtuk. A mérkőzés kezdése előtt a Magico Ultras köszönt el Skaliczki Lászlótól, aki nyártól Békéscsabán folytatja edzői pályafutását. A találkozó első gólját Benmiloud szerezte, majd átvettük az irányítást, s Mekaru duplájával (őt lehet, hogy doppingolta az őt pár napja kísérő japán televíziós stáb jelenléte) 4-2-re elhúztunk. A fővárosiak több labdaszerzésüknek, illetve Kránitz védéseinek köszönhetően pár perc alatt fordítottak. Mekaru heteseivel és akciógóljaival tartottuk a lépést a PLER-rel, hogy aztán hasonló forgatókönyv szerint fordítsunk is. Balogh jól védett, de védőfalunk is hatékony volt, Szepesi, Kiss, Mekaru és Grünfelder is labdákat szerzett, amelyekből kontrákat vezettünk. Az utolsó tíz perc elején dominált csapatunk, s elhúztunk 14-10-re. A vendégek nem adták föl, az utolsó percben kétszer is betaláltak, 13. góljukat két másodperccel a lefújás előtt szerezték.
A második játékrészben kihagyott hetessel kezdtünk, majd a PELR percei következtek, s javukra fordították az állást, Oláh két gyönyörű gólt szerzett átlövésből. Hektikussá vált a mérkőzés, hol az MKC, hol a PLER vezetett, attól függően, melyik csapat kapusa volt képes bravúrra. Mekaru betörésekből volt eredményes, Szepesi pedig hetesekből, míg a túloldalon Oláh lövései, illetve Vizler ejtése találtak utat Holló kapujába. Az utolsó tíz perc viszont az első játékrész ismétlése volt: 21-22 után egy 4-0-ás sorozattal megtörtük a PLER-t (labdaszerzések után Antal révén kontrákból növeltük előnyünket), amely 26-24-re még fölzárkózott, de az utolsó öt percben nem tudta tartani a lépést a mieinkkel, s labdáik nem találtak utat Balogh kapujába. A vége 30-24 lett, utolsó gólunkat Hajdu szerezte lerohanásból, nem sokkal a dudaszó előtt.