Fordulatos mérkőzésen győzte le hazai pályán a Kassa együttesét a Mezőkövesdi KC.

Galériához kattints a képre!

Mezőkövesdi KC – MHK Kassa 28-27 (16-14)

Mezőkövesd, 350 néző, vezette: Mikulás, Pető

MKC: Holló B., Sipos P. (kapusok), Fekete L. 5 (1), Bécsi, Korsós 4 (1), Gyuris 2, Morva 7 (1), Lezák 5, Barta 1, Rosta M., Szabó 1,  Kiss, Molnár 2, Kupi, Németh 1. Vezetőedző: Rosta István

Kassa: Cibere, Blicha, Dulina (kapusok), Loch, Jurko, Hrinák 3, Pecha 3, Hruscsák 7 (1), Dani, Maguska, Boka, Mricison 6, Prisztás 3, Farkasovszky 5 (1). Vezetőedző: Marian Auer

Hetesek: 5/3 ill. 4/2

Kiállítás: 10 ill. 12 perc

Az eredmény alakulása: 4-2, 5-7, 10-10, 13-14, 16-14, 20-16, 21-22, 24-24, 26-26

Tóth Koppány kedd esti sérülése miatt Holló Balázzsal és Sipos Péter Milánnal várta a találkozót az MKC, s még Nyikes Csaba is a hiányzók listáján volt, harcra kész volt ellenben Németh Tamás. A találkozó első három gólját a hazai csapat szerezte, majd kisvártatva eszméltek a kassaiak is, a Debrecenben is megfordult, szlovák válogatott Martin Farkasovszky duplázott. Példáját követte Fekete László is, s a kövesdiek 5-4-re vezettek a 12. percben. Jött azonban egy kétperces kiállítás, majd támadásbeli hibák, s ezt megtorolták a vendégek, Patrik Hruscsák lőtt zsinórban hármat, s a 13. percben 7-6-ra már a kassaiak vezettek. Sovány előnyüket tartották egészen a 22. minutumig (ez idő alatt Morva volt  vezér, Gyuris pedig két nagy labdát is kapott beállóban), ekkor Hollót Sipos váltotta a kapuban, az élete első felnőtt meccsén szereplő hálóőr pedig rögtön két védéssel kezdett. Hogy az ellenfél csupán egyetlen alkalommal, hetesből tudta bevenni kapuját, az köszönhető annak is, hogy a 25. perctől mindkét oldalon záporoztak a kiállítások, s zömmel a kövesdiek voltak emberelőnyben. Ezt az etapot 5-1-re hozta az MKC, s a félidőre kétgólos előnnyel mehetett.
A második játékrészt is emberfórral kezdte a hazai alakulat, ezt a közel két percet azonban csak 1-1-re hozták, Morva rontott büntetőt a kiállítás leteltekor. Jött viszont három hazai gól, Lezák, Korsós, Morva leosztásban. Fordult azonban a kocka, igaz, itt most a kassaiak kerültek emberelőnybe, de öt perc alatt hat gólt lőttek (egy hetest pedig kihagytak), míg a hazai csapat egy találatot jegyeztek. Csupán a 49. percben lett újra egyenlő az állás, ekkortól felváltva vezettek a csapatok. A Kövesd és a Kassa is többször eldönthette volna a találkozót, a kapusok azonban a helyükön voltak. Az utolsó percben Fekete még hetest is hibázott, a szlovákiai csapat azonban két hibát is elkövetett egy támadáson belül, a második pedig (egy rossz passz miatt a labdát az oldalvonalon túlra került) végzetes volt, az MKC megőrizte minimális előnyét a lefújásig.