Fordulatos, végig kiegyenlített mérkőzésen döntetlent játszottunk a tavalyi bronzérmes Tatabányával.

Mezőkövesdi KC – Grundfos Tatabánya 23-23 (11-12)
Mezőkövesd, 400 néző, vezette: Dobrovits, dr. Tájok
MKC: Liszkai, Holló, Volarevics (kapusok), Kovács B., Szepesi 5 (2), Kovács P., Füstös, Kiss R., Grünfelder, Hajdu G. 2, Radnics 3, Antal 3, Molnár, Benis 3, Trivkovics 1, Csirics 6. Vezetőedző: Skaliczki László
Tatabánya: Mijatovics, Borbély (kapusok), Pásztor 4, Diaz 1, Vujovics 4, Juhász 1, Krsmancsics 3, Bodó 5, Katzirz, Törő, Lele 2, Mazák 1, Dénes, Szöllősi ZS. 2, Gábor. Vezetőedző: Vladan Matics
Hetesek: 4/3, ill. 1/0
Kiállítás: 6, ill. 4 perc
Kizárás: Vujovics (ütés)
Az eredmény alakulása: 3-1, 7-5, 9-6, 9-10, 13-13, 15-17, 20-20

Antal góljával indult a találkozó, s a folytatásban is a mieinknél maradt az előny, 3-1-nél időt is kért Vladan Matics, s vehemensen magyarázott – mindössze 15 másodpercig – övéinek. A folytatásban sem változott azonban a játék képe, a tatabányai támadások többsége a kövesdi falban, vagy Liszkai kezében (illetve fején) halt el, míg az MKC rendre gólt szerzett támadásaiból A játékrész derekán viszont több apró hiba is csúszott a támadásokba, ezt pedig könyörtelenül kihasználta a Tatabánya, s indulásokból könnyű gólokat szerzett. A mieink a folytatásban védekezést váltottak s labdákat szereztek, így maradt a 2-3 gólos előny. A hajrában a tatabánya egyenlített, s bár Antal egy lerohanás végén átlövésből ismét előnyt harcolt ki a mieinknek, az utolsó percekben Lele hasonló találata és Pásztor gólja révén fordítottak a vendégek.
A második játékrészben nem tudott elszakadni a Tatabánya, ott folytatódott a találkozó, ahol a szünet előtt abbamaradt. Kiegyenlített maradt a találkozó, mindkét részen több volt a hiba, Lele például büntetőt rontott, Csirics pedig néha elhamarkodta a lövést. Trivkovics kiállítása sem törte meg az MKC-t, sőt, az sem, hogy a 43. percben először vezetett két góllal a Tatabánya. Skaliczki László időkéréssel rendezte a sorokat, így nem nőtt tovább a különbség. Az 50. percben Kovács Péter tört volna be a jobbátlövő pozíciójából, de Vujovics a nyakánál fogva visszarántotta, így a vendégek balszélsője piros lapot kapott. AZ utolsó tíz percben az MKC-n volt a teher, hiszen a mieinknek kellett egyenlítgetnie, de elbírták, Liszkai kulcsfontosságú védéseket mutatott be a végjátékban. Az utolsó percekben előbb Csirics egyenlített (22-22), majd Benist és Szöllősit küldte ki egyszerre dr. Tájok Péter. Az utolsó másfél percben öt az öt elleni játék folyt a pályán. Juhász gólt szerzett, de Radnics egyenlített. A vendégek 32 másodperc alatt csak egy blokkolt lövésig jutottak, így a mieink megszerezték idei első pontjukat, teljesen megérdemelten.

Skaliczki László: Azt az erényeket csillogtatta, ami benne van: hihetetlenül harcolt, tette a dolgát, voltak benne hibák, de jól lendítette át mindig valaki a szekeret, egységes egész volt. A felkészülést nézve benne volt ez a teljesítmény, a körülmények miatt nem volt biztos, hogy kijön. Örülök, hogy ennyi boldog játékost láttam, remélem a szurkolók is azok voltak.

Vladan Matics: Gratulálok a Mezőkövesdnek, harcosak volt, mindent megtettek, megérdemelték az egy pontot. Mi nem voltunk az a csapat, mint amelyik az első fordulóban szépen, simán játszott. Fény nélkül, szisztéma nélkül, szervezetlenül. A végén Liszkai fogott két ziccert, ez volt a kulcs, az utolsó fél percben meg oda se jutottunk el, ohgy lőjünk egy győztes gólt.