A szegedi, negyedórás rövidzárlat az FTC-PLER ellen háromnegyed órán keresztül tartott.

Négy perc alatt négy gólt lőtt kezdésként az FTC-PLER együttese, az MKC középső védelme nem működött, a beálló forintos labdákat kapott. Aztán úgy tűnt, rendezi a sorokat a hazai gárda, egy kiállítást követően háromszor is eredményesek voltak a kövesdiek. A nézőtéren ülő, álló hétszáz néző ekkor nem gondolta volna, hogy az első fél órára el is lőtte minden puskaporát a csapat. Öt perc és egy öt-nullás sorozat érkezett a vendégek részéről, Pallag nem találkozott a labdával, így Holló állt a kapuba, a túloldalt Székely viszont mindent fogott, aztán már többször arra sem volt szüksége, mert a kövesdiek mellé, fölé dobálták a labdát. A beállóst már nem tudták megjátszani, a kintről megeresztett lövések pedig nagyon gyengék voltak. A 15. percben Szabó lőtte a negyedik kövesdi gólt, a félidőig pedig még Fekete jegyzett egy találatot hetesből, történt ez a 17. minutumban. Eztán gyenge kövesdi védekezés következett, Holló azonban fogott néhány labdát, s néha sikerült is indítani, de ebben sem volt köszönet, mert a száz százalékos ziccerek is kimaradtak, slusszpoénként pedig egy büntető is.
A második félidőben a 41. percig tartotta a nem túl hízelgő 12-13 gólos különbséget a csapat, hogy aztán a 46. percben már 10-28 legyen az állás. Az utolsó 12 percben már a fővárosi csapat cseréi elhamarkodták a lövéseket, két hetest is kihagytak, a kapuban Kominek szinte nem is találkozott a labdával. Így aztán a Mezőkövesd Németh és Molnár révén kozmetikázta a végeredmény, de ehhez kellett a vendégek asszisztálása is. Az első négy mérkőzés után Szegeden valami megtört a csapatnál, most pedig kicsúcsosodott az első félidei akarat és elképzelés nélküli játékban.

Mezőkövesdi KC – FTC PLER 22-31 (5-18)
Mezőkövesd, 700 néző, vezette: Kékes, Kékes
MEZŐKÖVESD: Pallag – Lezák 1, Korsós 1, Rosta M., Gyuris 1, Nyikes, NÉMETH T. 7 (1). Cs: Holló (kapus), Bécsi 1, Szabó T. 1, Kiss G., Morva, MOLNÁR F. 5, Fekete 1 (1), Kupi 2, Barta 2. Edző: Rosta István
FTC-PLER: SZÉKELY – Bendó 2, Balázs 2, KOCSI 6, Bakos 4, LENDVAY 4, PÁLOS 5 (1). Cs: KOMINEK (kapus), Bak, Rév 1 (1), Hajdu, Mazák 1, Marczinkó 1, Pozsgai 1, Mikita 1, Kis G. 3. Edző: Zsiga Gyula.
Hetesek: 3/2 ill. 4/2
Kiállítás: 10 ill. 14 perc