Negyvennégy gól kíséretében vonulhatott karácsonyozni az MKC, igez, 26-ot lőttek is a Veszprémnek. Lezákot már lányok várták a kijáratnál.

Galériához kattints a képre!

MKB Veszprém KC – Mezőkövesdi KC 44:26 (22:10)
Veszprém, 500 néző, vezette: Herceg, Wiedeman
MKB Veszprém KC: Mirko Alilovic – Iváncsik Tamás 4, Renato Sulic 4, Schuch Timuzsin, Ilyés Ferenc, Iváncsik Gergő 6, Császár Gábor 5. Csere: Uros Vilovski 5, Fazekas Nándor, Gulyás Péter 1, Kancel Ottó 2 (2), Vedran Hud 2, David Korazija 7, Marko Vujin 4 (1), Carlos Perez 1, Stranigg János 3.

Mezőkövesdi KC: Holló Balázs – Lezák Áron 7 (2), Bécsi János 1, Korsós Ádám 4, Gyuris Patrick, Gubó Alex 1, Németh Tamás 1. Csere: Nyikes Csaba 4, Kupi Szabolcs 2, Fekete László, Molnár Ferenc 2, Morva Zoltán, Kiss Gergő, Tóth Koppány, Rosta Miklós, Szabó Tibor 4.
Hétméteres: 4/3 ill. 2/2
Kiállítás: 0 perc ill. 8 perc

Megilletődötten kezdett az MKC, a második perc elején a műsorközlő viccesen már azt mondta, Renato Sulics – Mezőkövesd 2-0, ám Korsós a harmadik percben megszerezte az első kövesdi gólt. A következőre (ezt Lezák szerezte szélről) viszont öt percet kellett várni, s közben a hazaiak négyet is berámoltak, főleg a kövesdi csapat hibáiból, indításokból. A 14. percben, 9-2-es állásnál időt is kért Buday Ferenc, hogy rendet tegyen a fejekben. Ez sajnos nem látszott, hiszen még abban a minutumban két kövesdi hiba két veszprémi találathoz vezetett, azt követően viszont nagyjából felváltva estek a gólok. Császár és Iváncsik Gergő gólpárbajt vívott, Buday Ferenc pedig azokat a strigulákat számolgathatta, amelyek a rossz lövések, lépéshibák, labdaeladások rubrikájába kerültek. Egy kis öröme is lehetett, mert a beállós csere jót tett, Szabó háromszor is betalált. A 18. percben Hollót váltó Tóth is fogott egy-két labdát (elődje is). Elöl tüzelt, vagy passzívig játszott az MKC (emiatt is többször elvették tőlük a labdát), hátul pedig tízgólos hátrányban védekezést váltott a gárda, egészen nyitott, már-már szoros emberfogást alkalmazott a kövesdi csapat. Tartotta is a különbséget, ám az utolsó percben nem tudott a kapuba találni,. a Veszprém viszont kétszer is, Iváncsik G. és Császár révén. A szünetben tehát tucatnyi gól volt a különbség.
A második játékrészben a hazaiaknál szóhoz jutott Perez, Korazija és Gulyás is, míg a túloldalon Molnár, Nyikes, Bécsi, Kupi, Lezák és Gyuris vette föl a harcot az ellenféllel. Nem sok sikerrel, a BL-ben edződő bakonyiak szétrohanták az MKC-t, s negyed órányi játék után húsz gólra nőtt a differencia. Közben persze voltak érdekes jelenetek, a kövesdiek néha vészkapussal, heten, majd Nyikes kiállítása miatt ugyanezzel a módszerrel hatan támadtak, s jól zártak, s cseréltek vissza, mert emiatt nem kaptak gólt, szereztek viszont kettőt is. A hazaiknál viszont már több fiatal is lehetőséget kapott, s persze a csereemberek látványos figurákkal szórakoztatták a gyér közönséget. Az utolsó negyed órában viszont a fiataljaik sokat hibáztak, s ezt a periódust két találattal nyerte az MKC, köszönhetően Lezák öt góljának is. A fiatal jobbszélső Iváncsik Tamás babérjaira tört, mert azon kívül, hogy több gólt dobott válogatott társánál, a mérkőzés után a csarnok kijáratánál lányok várták, hogy közös fotót készíthessenek vele. Meccs közben azért sikítás nem kísérte góljait, de taps igen.