Sok hibával tarkított mérkőzést játszott a Mezőkövesdi KC Tatabányán, amelyet a hazai csapat megérdemelten nyert meg.

Tatabánya-Carbonex – Mezőkövesdi KC 29–26 (15–12)
Tatabánya, 700 néző. V: Medve, Nagy L.
TATABÁNYA: SZENTE – HARSÁNYI 7 (1), Rédei 5, Dénes, Szabó Gy., PORDÁN 8, Kanyó 3. Cs: Bartucz (kapus), Szabó Tamás 1, Lele 2, Kocsis Cs. 1, Pásztor, Takács B. 2. Edző: Debre Viktor
MEZŐKÖVESD: Pallag – Lezák 2, Morva 3, Gyuris 3, Korsos 1, Nyikes, NÉMETH T. 4. Cs: Holló (kapus), Kupi 6 (1), Szabó T. 2, Fekete L. 2, Rosta M., Molnár F. 1, Kiss G., Barta 2 (1). Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 8. p.: 6–2. 17. p.: 12–6. 20. p.: 12–9. 25. p.: 14–9. 33. p.: 15–14. 44. p.: 23–16. 55. p.: 27–23
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/2

Érdekes mérkőzést játszott Tatabányán a Mezőkövesdi KC. Első perces Harsányi-hetes adta meg az alaphangot a találkozónak, majd pár hiba után a negyedik minutumban három gól is született, hazai részről Szabó Tamás, míg vendég oldalról Morva volt kétszer eredményes, igaz, második találata előtt büntetőt rontott, de a kipattanót bedobva helyrehozta a hibáját. Ezt követően nem találta a lövőtávot a vendég csapat, körülményes volt a fal előtti játék, s a rontásokat, labdavesztéseket gyors kontrákból szerzett gólokkal torolta meg az ellenfél. Nyolc perc leforgása alatt 8-2-es szériát produkált a Tatabánya (ebből Pordán és Harsányi aktívan vették ki a részüket), kövesdi részről Németh is hetest hibázott, Szente pedig elemében volt a kapuban. A túloldalt Pallag kezdett, de ekkortájt Holló váltotta. Kiengedni látszott a Carbonex, védekezésben súlyos hibákat követtek el, s össze is szedtek egy kettős emberhátrányt, ezt kihasználva az MKC fölzárkózott 12-9-re. A folytatásban mindkét fél sokat hibázott támadásban, a tatabányaiak is kapust cseréltek. A különbség a félidőig nem változott.
A második játékrészben villámrajtot vett az MKC, s hamarosan egy gólra fölzárkózott, s az egyenlítésért támadott. Az ekkor eladott labda, s elszalasztott lehetőség nyomott hagyott a csapaton. Pordánt háromszor találták meg forintos labdákkal beállóban, szinte csak a kapuba kellett passzolnia a labdát, s ismét négyre nőtt a különbség a 7. perc végére. A kövesdi tíz perc nem a kövesdi támadójáték és védőmunka dicséretéről szólt, Rosta István már oda-vissza cserélgette Hollót és Pallagot a kapuban, s mezőnyben is egyre újabb formációban lépett pályára a kövesdi csapat. A 48. percre, nyolc gólos előnynél ismét úgy érezték a tatabányaiak, hogy zsebükben van a két pont. A kövesdiek a tisztes vereségért talán, elkezdtek hajtani, s kihasználni a hazaiak könnyelműségeit, hibáit. Korsós, Kupi, Barta és Gyuris (ő duplán) is túljárt Szente eszén, bár Korsós hibázott egy büntetőt, s az okosabban működő védelem mögött Pallag is érezte a lövéseket. Följött tehát az MKC 27-23-ra, Debre Viktor időt is kért. Barta büntetőből szerzett találatával még fölcsillant a lehetőség a pontszerzésre, ám Kanyó Ádám lehűtötte a kedélyeket. Összességében a Díazt a kispadon jegelő hazai csapat, bár sokat hibázott, a kritikus pillanatokban jobban koncentrált, s megérdemelten nyerte meg a találkozót, a kövesdi hullámvölgyek alapján akár több góllal is nyerhettek volna, de dicséret illeti a vendég csapat játékosait, akik nagy hátrányban sem adták föl a mérkőzést.