Hétgólos vereséget szenvedtünk Gyöngyösön, már a matematikai esély is elfogyott.

B. Braun Gyöngyös – Mezőkövesdi KC 30–23 (14–11)
Gyöngyös, 600 néző. V: Kékes, Cs, Kékes P.
GYÖNGYÖS: HUDÁK – ORSZÁGH 10, Reznicek 1, HEGEDÜS M. 3, M. Mikita 2, Juhász K. 1, Kovacsics 3. Csere: Holló M., Rózsavölgyi (kapusok), DURIS 2, Malandrin 3, Becsirovics, Loncar 3, Jóga 2, Németh T. Edző: Nigrínyi Tibor
MEZŐKÖVESD: Holló B. – Vaskó 1, Grigorjev 3, Radnics, Szelviaszjuk 3, Vukic 4, Szepesi 3 (2). Csere: Kovács J. (kapus), Grünfelder 1, Kiss R. 3 (2), Gulás 2, Nagy N. 1, Trivkovics, Kovács B. 2. Edző: Janó Pál
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 6–4. 18. p.: 9–6. 24. p.: 11–9. 36. p.: 17–12. 42. p.: 21–14. 48. p.: 24–18. 54. p.: 26–20
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/4

Bár az első gólt mi szereztük, a folytatásban még 2-2-nél volt a legszorosabb az állás, a hazaiek egy 4-0-ás rohammal nyugtatták meg magukat. Sikerült zárkóznunk és 2-3 gól körül tartani a különbséget, ellenfelünknél már ekkor is Országh Ádám volt a leggólerősebb, igaz, kellett ehhez az is, hogy több támadásba rossz átadás csússzon, s kontrázzon a hazai alakulat. Egy emberelőnyt követően elkezdtük a felzárkózást, s 9-8-ra, majd 10-9-re följöttünk, Kovácsnak több védése is volt. Következett viszont egy hatperces periódus, amikor nem volt szerencsénk, egy támadáson belül két kapufát lőttünk, vagy belemenés, eladott labda, Hudák védése miatt gól nélkül értek véget támadásaink. A hazaiak elléptek öt góllal, de az utolsó negyven másodpercben sikerült Vukicsnak háromra faragnia a különbséget.
A második játékrész Holló védésével indult, de a túloldalon Szepesi kihagyott egy ziccert, igaz, faultolták is, de szabaddobást nem kapott. Szélsőnk kisvártatva kapott is egy négyperces büntetést, ez alatt három gólt szerzett a Gyöngyös, s 19-13-ra vezetett. A következő percekben jöttek sorra a kövesdi támadóhibák, igaz, passzív is volt többször a támadásunk, míg védekezésben nem tudtuk tartani Országhot, s kétszer Duris is beköszönt, már kilenc gól volt a differencia. Részünkről Grigorjev lőtt két gólt, emellett ziccereket lőttünk Hudákba. Holló helyett Kovács érkezett vissza a kapuba. A mezőnycserék után a fiatalok rögtön hoztak három gólt Kiss, Kovács Bence és Nagy is betalált, sőt, nyolc perccel a vége előtt már 25-20 volt az állás, javult is a védekezésünk, bár Grünfelderre addig sem lehetett panasz. A végére megnyugodtak a gyöngyösiek, s magabiztosan nyerték az összecsapást. Ezzel eldőlt, hogy csapatunk kieső helyen végez a K&H Liga 2016/2017-es idényében.Visszatért a pályára Darko Trivkovics, védekezésben és támadásban is szerepet kapott, de gólt nem sikerült szereznie.