Nagy küzdelemben maradt alul a Pick Szeged együttesével szemben a Mezőkövesdi KC junior csapata a korosztályos kupában.

Galériához kattints a képre!

Mezőkövesdi KC – Pick Szeged 22-24 (10-11)
Mezőkövesd, 300 néző, vezette: Csörgő, Vitális
MKC: Sipos, Bartók L. (kapusok), Kovács P. 8, Bán N. 6, Nyitrai J., Fekete D. 4, Répási 1, Budai 2, Kovács B. 1, Fábián, Kiss, Gyenge, Nyitrai Zs. 2, Horváth, Sallai, Bartók P. Edző: Molnár Ferenc
Pick: Manojlovity, Pásztor (kapusok), Tóth B., Kazi 3 (2), Felföldi 1, Kun 2, Molnár 4, Zsadányi, Sztojanov 1, Koligyer 2, Fekete B. 5, Gidai 3, Kardos 2, Gazsó 2, Petrik Varga, Szabó. Edző: Bárány Zsolt
Hetesek: 2/0 ill. 3/2
Kiállítás: 2 ill. 8 perc
Az eredmény alakulása: 2-7, 6-7, 8-10, 12-11, 12-16, 16-18, 18-23

Mindkét csapat a védekezésre helyezte a hangsúlyt a Junior Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, amelyet a szegediek várhattak egy gólos előnyről. Ritkán estek a gólok, a nyolcadik percben 3-2-re vezetett a vendég egylet. A kövesdiek támadásban tanácstalanok lettek, átlövésekkel próbálkoztak, holott szemben velük jó egy fejjel magasabb játékosok álltak. Szerencsére a hátsó alakzat jobban működött, igaz, Sipos mellől többször is elpártolt a szerencse, róla csorgott be a labda. Az első negyedóra végére megnyugtató, öt gólos fórt harcolt ki a Szeged. Azonban visszajött a meccsbe a Kövesd, számos labdát szereztek (a kezdeti sikeres szegedi átlövéseket sok ütközéssel jól akadályozták meg Fekete Dánielék), s öt percen belül minimálisra csökkentették hátrányukat, köszönhetően Bán három, Kovács egy góljának. A félidő hátra lévő tíz percében gyűrték egymást a csapatok, mindkét együttes sok hibát elkövetett támadásban. Az utolsó másodpercekben az egyik szegedit kiállították, így szűk két percig emberelőnyben volt a második játékrész elején a Kövesd.
S ezt ki is használta, rögtön egy demoralizáló góllal indított Bán, aki kínai figurát fejezett be. Aztán Nyitrai Zsolt következett, s már a Kövesdé volt a vezetés, felcsillant a továbbjutást esélye. Ezt követően leblokkolt a hazai csapat, több ziccert kihagytak, amelyet megbüntetett az ellenfél, fordított, s meglépett négy találattal. A kövesdiek ismét középen próbálkoztak, eredménytelenül. 18-13 után ismét egy hosszú hajrát indítottak Kovács Péterék, s akárcsak az első játékrészben, itt is sikerrel, ám saját maguk vetettek véget a felzárkózásnak egy kihagyott büntetővel. Ez felhozta a szegedieket, s innentől nem engedték nagyon közel ellenfelüket. A kövesdiek ugyan szélről általában pontosan fejezték be támadásaikat, de az újfent kihagyott ziccerek miatt esélyük nem volt a továbbjutás kiharcolására, még Sipos büntető védését sem tudták a maguk javára fordítani. A rövidebb kispaddal rendelkező MKC így búcsúzott a Junior Kupától, de így is nagy tapsot kaptak a kilátogató háromszáz nézőtől.