A hazaiak mozdultak el a holtpontról

Szerző: mkc Közzétéve:

Nem volt átütő erő a kövesdi támadásokban, így kilenc góllal kikapott Balatonfüreden a Mezőkövesdi KC.

Balatonfüredi KSE–Mezőkövesdi KC 27–18 (16–10)
Balatonfüred, 500 néző. V: Medve, Nagy L.
BALATONFÜRED: SZATHMÁRI – TOMBOR 4 (3), KOVÁCS GY. 3, PÁSZTOR 7, KIS Á., NÉMETH L. 5, Salamon 2. Cs: SZABÓ Tamás (kapus), Hornyák 2 (1), Kemény, Lelkes 1, SZŐLLŐSI B., Sandrk 2 (1), Butenko 1. Edző: Sótonyi László
MEZŐKÖVESD: Tóth K. – Benis 2 (1), BÉCSI 4, Morva, Rossoni 1, Fekete 2, Németh T. 1. Cs: MELUS (kapus), Szabó Tibor 1, KISS Á. 4, Rosta M., Kiss G., Gubó 2, Molnár 1, Gamrát, Kupi. Edző: Buday Ferenc
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–1. 14. p.: 8–4. 20. p.: 10–7. 26. p.: 15–7. 35. p.: 18–13. 43. p.: 19–16. 50. p.: 20–16. 57. p.: 25–18
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 2/1

A vasárnap hajnalban tragikusan elhunyt balatonfüredi szurkoló, Stefan Grossberger tiszteletére gyászszünettel kezdődött a találkozó. Az első percekben a hazaiak uralták a meccset, a kövesdiek támadásban sokszor hibáztak, s ebből kontrázhatott az ellenfél. Buday Ferenc a nyolcadik percben időt kért, s, ha közelebb lényegében nem is zárkózott az MKC, legalábbis a Balatonfüred nem tudott elszakadni. A beállóst lényegében a Kövesd nem tudta megjátszani, az erős füredi falban Rossonit elnyomták, ha a labdát meg is tudta fogni, sokszor csak másodjára. Előjöttek a technikai hibák, s a 20-25. perc között könnyű gólokból egy 5-0-ás sorozatot produkáltak a hazaiak. Az első félidőben mindössze tíz gólig jutott a kövesdi csapat, köszönhetően annak is, hogy Szathmári remekül védett.
A második félidőre egy harcosabb MKC futott ki, s kihasználta azt, hogy a fürediek kapust cseréltek, Szabó Tamás pedig még nem érezte az átlövéseket. A negyvenedik perctől állóháború következett, s a következő 10 percben (annak is az elején) csak egy füredi gól esett. Elkapkodott, zömmel lövés nélkül, labda eladással végződött kövesdi támadások, kihasználatlan emberelőnyök jellemezték ezt a periódust. Melus viszont védésekkel tartotta a lelket a csapatban, ő a második félidő ötödik percétől volt huzamosabb ideig a pályán, az első félidőben csupán két hetesre állt be, az elsőt Sandrk elhibázta. Aztán ugyanilyen szituáció után maradt bent az utolsó 20-25 percre. Buday Ferenc, hogy megtörje a rossz sorozatot, időt kért, ám nem használt. Bécsi lőtt ugyan egy gólt, de belefújtak, mert Butenkó leütötte, ezért járt egy kövesdi szabaddobás, a légiósnak meg egy kétperces, pedig talán az arcra ütés egy pirosat is megért volna. Talán, ha a kövesdiek lőnek hamarabb gólt, másképp alakult volna a találkozó, ám a végjátékban a hazaiak bepótolták a tíz perces gólcsöndben elmaradt találataikat, így kilenc gólos vereséggel zárt az MKC.