Győzelemmel kezdte a rájátszást az MKC II, kiélezett, piros lapokkal tarkított meccsen nyertek a Nyíregyházi Főiskola ellen.

Mezőkövesdi KC II – Nyíregyházi Főiskola SE 26-25 (13-14)
Mezőkövesd, 30 néző, vezette: Dohány, Varga
MKC II: Lukács, Pogány (kapusok), Guba I. T. 1, Takács 2, Bán A. 6, Biró I. 3, Király 3, Bukta G. 4, Tóth G. 4, Bukta A. 2, Szucskó 1.
NYFSE: Prokai, Dzsugán (kapusok) Márkó 2, Csordás 4, Juhász J. 5, Jobbágy G. 3, Balogh B. 5 (2), Eszenyi, Hepp 1, Balázs L. 5. Edző: Halász Levente
Hetesek: – ill. 3/2
Kiállítás: 8 ill. 12 perc
Kizárás: Király ill. Balázs (mindkettő három kétperces)

A hullámzó teljesítményt, nagy küzdelmet és ismételten feszült végjátékot hozó meccsen a Kövesd a kapusának, küzdeni tudásának és higgadtságának köszönhette a két pontot. A két gárda tartalékosan állt föl, hiszen legeredményesebb játékosaik közül többen is hiányoztak: a Kövesdből Juhász és Guba II, míg a túloldalon Kozma és Antal nem tudott csapata rendelkezésére állni.
Közepes iramban indult a mérkőzés, kölcsönös gólváltásoknak köszönhetően 3-3-ig együtt haladt a két csapat, majd sorozatban lőtt 5 góllal meglépett az MKC II.: ebben az időszakban Biró, Bán és Bukta is elemében volt, bejöttek a bejátszások, az átlövések és a betörések is, a Nyíregyháza ki is kérte az idejét. Ezután a kövesdiek érthetetlen módon elkezdtek hibázni, sok volt a labdaeladás és a technikai hiba, egy alkalommal kettős emberelőnyből is sikerült gólt kapniuk. A bajokat tetézte a rengeteg kihagyott ziccer, amit ki is használt az ellenfél: 10-6 után egyenlítettek, majd 12-11-nél már át is vették a vezetést, amit a szünet végéig meg is őriztek, pedig Lukács már ekkor hetest és ziccereket is védett. Az első félidő krónikájához tartozik, hogy a Nyíregyháza szélsője, s egyben házi gólkirálya, Jobbágy – aki a legutóbbi meccsen 11 gólt szerzett az MKC II. ellen – egy Szucskóval történt szerencsétlen ütközés nyomán megsérült, és csak a meccs végén tudott pár percre visszaállni.
A második félidőt ismét nem a legkoncentráltabb állapotban kezdték a hazaiak, bár Takács révén kétszer is gólt szereztek, széteső védekezésüknek köszönhetően 16-15 után ismét beállt a legnagyobb, ötös gólkülönbség a két csapat között, immár a vendégek javára. Az MKC II. frissítésekkel próbálta rendezni sorait, mind védekezésben, mind támadásban változtattak. Először két beállóval próbálkoztak, majd miután Bán bement lövőbe, Bukta pedig irányítóba, elkezdték a felzárkózást Király 2 góljával. 22-17 után sikerült feljönniük két gólra, de ezután a 2-3 gólos különbség nem igazán változott, az 53. percben 25-22-re vezetett a vendégcsapat, amelyen már kezdtek jelentkezni a fáradtság jelei.
A hajrára felpörgött a hazai csapat és maga a mérkőzés is. A jó védekezésnek, de főleg Lukács kapus bravúrjainak is köszönhetően sikerült gyors gólokat lőni, és 3 perccel a találkozó vége előtt már csak 1 góllal vezetett a Nyíregyháza. Ekkor a vendégek egyik játékosa, Balázs egy vitatott két perces büntetés után reklamált, amit Dohány játékvezető kétperccel honorált. Ez annyira nem tetszett a játékosnak, hogy először durván fenyegetőzött, majd ellökte a sípmestert, s kapott még négy percnyi büntetést. Ezzel saját csapatát hozta kiszolgáltatott helyzetbe, akik így az utolsó két percet kettős emberhátrányban kezdték. Az MKC II. ezt ki is használta, és bár Király közben megkapta a harmadik kétperces kiállítását és az ezzel járó pirosat, Bán góljával már a Mezőkövesdnél volt az előny. Ezt egy jó védekezéssel sikerült is megtartaniuk, és a maradék 10 másodpercben a labda eldugása azt jelentette, hogy hazai győzelemmel ért véget a rájátszás első meccse.