Csúfos vereségbe szaladt bele a listavezető Kazincbarcika otthonában a tartalékos MKC II.

Kazincbarcikai KSE – Mezőkövesdi KC II 45-18 (20-9)
Putnok, 50 néző, vezette: Csörgő, Vitális
KKSE: Lezák – Kovács R. 6, Kovács G. 4, Jaskó 3, Jancsurák 1, Nánási 3,, Péntek 5. Csere: Kertész (k), Mészáros 3, Szilágyi  Á. 3, Novák 9, Hajdu 2, Dobó 1, Szilágyi Sz. 3, Steinbinder 1. Edző: Balázs Gábor
MKC II: Lukács – Tóth B. 2, Bukta A., Guba II. T. 9, Guba P. 2, Guba I. T. 4, Takács 1.
Hetesek: 2/1 ill. -/-
Az eredmény alakulása: 4-2, 7-4, 14-4, 14-7, 18-7, 23-11, 33-11, 39-13, 42-16

Erősen tartalékosan, sérülések, valamint munkahelyi és egyéb elfoglaltságok miatt csere nélkül látogatott a bajnokságban száz százalékos és az NB II-re (valamint a rangadónak tervezett mérkőzésre) készülő Kazincbarcikához az MKC második csapata. Ez alapjában meg is pecsételte a gárda sorsát, ami egy tisztességes vereséggel megelégedett volna. Bár Guba II. Tamás átlövéséből még vezetett az MKC II, majd még 7-4-ig tartották is magukat, azonban támadásban egyre többet rontottak, hiába igyekeztek lassítani a játékot. A hazaiak indításokból könnyű gólokat szereztek, míg a vendégek Guba II. Tamás révén átlövésekből, illetve szélről és beállóból lőttek gólokat, kihasználva a barcikaiak kissé feltolt védekezését. A 22. percre még hét gólra fölzárkózott az MKC II, de a hajrá jobban sikerült a barcikaiaknak, akiknek nem kellett beosztani erejüket a hatvan percre, hiszen cserepadjukon több NB II-t és NB I/B-t megjárt játékos foglalt helyet.
A második félidő 4-12. perce közti periódusban elérte a mélypontot kövesdi részről a mérkőzés, egyrészt leindították őket, másrészt a jobbszélső rendre pontosan játszotta meg középen a beállóst. Az ekkor szerzett 10 gól azt is jelentette, hogy húsz gól fölé nőtt a két csapat közti különbség. Ezután kövesdi részről még Guba II. Tamás helyezett el néhány bombát Lezák kapujában, s válaszul a barcikai trükkökre, még ő megcsinált egy szemtelen ejtést (azért az MKC II. is szerzett indítás gólt), Guba I. Tamás betörésből, Takács pedig szélről volt eredményes. A vége megalázó, 27 gólos Kazincbarcikai győzelem lett, a kövesdiek szerdán 18:30-kor a Nyíregyházi Főiskolát fogadják, ha pontot szereznek, résztvevői lehetnek a rájátszásnak.