Fájó, egy gólos vereséggel zárta az alapszakaszt az MKC II, egy többet ígérő mérkőzésen maradtak alul a második Felsőzsolca ellen.

Mezőkövesdi KC II – Felsőzsolcai VSE 27-28 (15-16)

Mezőkövesd, 30 néző, vezette: Csörgő, Vitális

MKC II: Lukács (k), Guba II. T. 9, Bán A., Biró I. 3, Németh 2, Király 6, Bukta G., Tóth G. 5, szucskó P. 1, Örkényi 1. Játékos-edző: Örkényi Tamás

FVSE: Boros, Székács (kapusok), Csontos 13 (4), Kecskés 1, Kovács A. 2, Kovács S. 1, Molnár J., Molnár P. 9 (1), Nagy L., Sápi, Duber K. 2.

Hetesek: 1/0 ill. 7/5

Kiállítás: 10 ill. 6 perc

Volt tétje az utolsó alapszakaszbeli mérkőzésnek, hiszen, ha az MKC II. győzött volna, az első 14 mecsc után a harmadik helyről várhatta volna a folytatást, a rájátszást pedig négy ponttal kezdhette volna meg. Az első percekben oda-vissza potyogtak a gólok, hiszen a hatodik percben 4-3 volt az állás, s addig mindig a kövesdieknél volt az előny. Először fordult elő, hogy Guba Tamás büntetőt hibázott, mióta az MKC II-höz igazolt, igaz, a kipattanót értékesítette. A kövesdiek négy góljából hármat egyébként ő szerzett, egyet pedig Tóth Gergő. Ezt követően hullámvölgybe került a hazai csapat, tíz percig nem találtak be a zsolcai kapuba, ők viszont indításokból, valamint beállóból és hetesekből nyolc gólt is berámoltak. Igaz, ezek közül néhány véleményes volt, a tévedéseket szóvá tévő nézőket pedig a játékvezető küldte volna ki legszívesebben a csarnokból. Nem adta viszont könnyen magát a Kövesd, időkéréssel rendezték a sorokat, s kihasználva, hogy ellenfelük fárad, nyolc perc alatt 8-1-es szériát produkáltak, s 12-12-nél utolérték az esélyesebb vendégeket, Biró beállóból és indításból, Király szintén utóbbiból volt eredményes. A hajrában egyszer sikerült átvenniük a vezetést (15-14), de végül ők mehettek hátránnyal az öltözőbe, hiába voltak kettős emberelőnyben.

A második játékrészben több mint három percig nem esett találat, majd Szucskó törte meg a gólcsendet, erre azonban hárommal válaszoltak a zsolcaiak. Tíz perc játék után 17-21 állt az eredményjelző, elúszni látszott a mérkőzés, ám Kovács Attila hetest rontott, s ez fölhozta a hazaiakat, Guba II. és Biró két találatot is jegyzett a játékrész derekán. Sjanos Bánnak ezúttal nem ment a játék. Közben volt egy páros kiállítás is, Örkényi akadt össze Csontossal, aki befogta a kezét, mire a kövesdi ki akarta rántani, s ezen összeszólalkoztak. A játékvezető nyugtatólag mindkét játékost a kispadra küldte. Mindkét részről több helyzet kimaradt, a különbség 2-3 gól környékén stabilizálódott. Az 53. percben azonban Örkényibe belementek, a zsolcai lövés kimaradt, jöhetett a Kövesd, de a szélső reklamálását Vitális Gábor kétperccel honorálta, majd a pályáról méltatlankodva lemenő játékos büntetését még eggyel megtoldotta, s piros lappal a lelátóra küldte.

A négy perces emberhátrány ellenére 25-26-ra fölzárkózott az MKC II, s a különbség megmaradt az utolsó percig, Király egy gólját, bár nem lépett vonalra, érvénytelenítették. A végjáték azonban zűrösen alakult, fél perc volt hátra, amikor passzív támadásnál szabaddobáshoz jutott az FVSE. A labdát elveszítették, a Kövesd indított és gólt lőtt, azonban megszólalt az időkérést jelző duda, s vita alakult ki, hogy még időben tették-e le a táblát a vendégek, vagy nem (a kövesdiek előtte a játékvezetőknek jelezték az időkérést). Megismételték a szabaddobást, amelynek a következménye egy szélre játszott labda, és Király faultja lett. A szélső hatot lépett és Király végül lerántotta, amelynek egy hetes és egy kétperc lett a jutalma. A büntetőt Csontos belőtte (ahhoz képest, hogy nagyrészt beállót játszott, mert egyébként őrzőt kapott, 13 találatig jutott), s bár szerzett még egy gólt az MKC II, a maradék 7-8 másodperc lepergett. Az alapszakaszból így a negyedik helyen jutott a rájátszásba a kövesdi csapat, akik közül Örkényi Tamásnak és Guba Péternek a játékvezetők megsértése miatt még fegyelmi tárgyalása is lesz. A Nyíregyháza elleni mérkőzésen a vendégek, most azonban a hazaiak reklamáltak a játékvezetés miatt.