Megszerezte első győzelmét az idei bajnokságban az MKC II, végre szinte teljes csapattal játszottak.

Mezőkövesdi KC II – Felsőzsolcai VSE 27-25 (13-10)
Mezőkövesd, 20 néző, vezette: Dohány, Nagy II. L.
MKC II: Lukács, Pogány (kapusok), Tóth B. 2, Tordai Z. 1, Takács 1, Bán A. 6, Guba I. T. 1, Tóth G. 4, Németh 2, Guba II. T. 6, Bukta G. 4. Edző: Örkényi Tamás
FVSE: Székács, Boros (kapusok), Kecskés 3, Béres 5, Kovács S. 2, Pisák 5 (2), Bukovenszky 1, Sápi, Szanyó 9 (1). Játékos-edző: Kovács Sándor
Hetesek: – ill. 5/3
Kiállítás: 6 ill. 2 perc
Az eredmény alakulása: 1-4, 5-5, 8-7, 12-8, 17-12, 19-17, 24-19, 26-22

Először lépett győzelmi esélyekkel pályára az MKC szurkolói csapata a megyei bajnokságban. A vendég felsőzsolcaiak tartalékosan érkeztek, a kövesdiek viszont szinte mindenen kulcsjátékosukkal számolhattak. Ennek ellenére a hetedik percre három gólos előnyt szereztek a vendégek Béres, illetve Szanyó dupláinak köszönhetően. Az időkérés után Lukács bravúrjai és a pontosabb támadás-befejezések révén azonban ugyanennyi idő alatt fordítottak a kövesdiek, ám elszakadni végül nem tudtak. Az irányító semlegesítése bejött, ám azt csak pár percig alkalmazta az MKC II, így a négy gólos fór a félidőre kettőre olvadt.
A második játékrészben úgy tűnt, sikerül kifárasztani az ellenfelet, a rutinos zsolcaiak azonban kihasználták a hibákat. Jól látták el labdákkal a beállót. Hiába védett jól Pogány, a támadások pontatlanabbá váltak, így húzd meg – ereszd meget játszott a két csapat. A kövesd ellépett 4-5 találattal, a Zsolca fölzárkózott kettőre. Ugyanez eljátszódott az utolsó három percben is, 26-22-ről a vendégek 26-25-re jöttek föl, Bukta jó lövése azonban szertefoszlatta a felcsillanó pontszerzési lehetőséget.