Ha nagy nehezen is, de legyőzte a tartalékos Felsőzsolcát az MKC második csapata a megyei bajnokság rájátszásában.

Mezőkövesdi KC II – Felsőzsolcai VSE 26-25 (13-13)
Mezőkövesd, 34 néző, vezette: Láda, Varga
MKC II: Lukács (k), Bán A. 3, Tóth G. 4, Németh 3, Guba II. T. 7 (2), Biró I. 2, Bukta G. 4. Csere: Guba I. T., Takács G. 1, Örkényi, Csuhai 2.
FVSE: Székács, Boros (kapusok), Béres F. 8, Dulai Á. 7, Kovács S. 2, Kecskés 4, Molnár J. 1, Nagy L., Pisák 3.

Kiállítás: 2 ill. 0 perc

Hetesek: 2/2 ill. 3/2

Az eredmény alakulása: 3-3, 4-8, 6-10, 9-10, 10-13, 16-14, 17-16, 17-19, 19-19, 22-23, 25-23

Egy góllal tudta csak legyőzni hazai pályán a legjobbjait nélkülöző, mezőnyjátékos csere nélkül érkező Felsőzsolcát az MKC második csapata. A vendégek végig koncentráltabban játszottak, kihasználták, hogy átlövőik nem kapnak faultokat, s végig vezettek az első félidőben, lassítva a játékot. A hazaiak ellenben rengeteget hibáztak, elkapkodták támadásaikat, s, bár számos labdát szereztek, ezeket elszórták, így minden találatért meg kellett küzdeniük. Az utolsó öt percben 3-0-ás sorozatot produkáló MKC II. végül ikszre hozta az első félidőt.

A második játékrészben rövid ideig a vezetést is birtokolták, de a fáradó ellenfél játékosai közül Kecskés balszélről, Béres pedig jobbátlövőből volt rendre eredményes. 17-18-nál beállt az eredmény, a holtpontról pedig a vendégek tudtak elmozdulni előbb, hiszen a kövesdiek ezúttal is kapkodva lőttek, s többnyire rosszul indítottak. Az utolsó tíz percre egyenlíteni tudott az MKC II, majd négy perccel a vége előtt a vezetést is átvették. Kulcsmomentum volt Lukács hetes-védése, s ezúttal a kipattanó is a kövesdieké lett. A végjáték izgalmasan alakult, a zsolcaiak a legvégén büntetőből eredményesek voltak, majd a hazai csapat először igyekezett eldugni a labdát, majd még egy támadást indított, amely kimaradt, a két pont viszont az övék lett.

Három fordulóval a rájátszás vége előtt eldőlt, hogy a Kazincbarcika megszerezte a bajnoki címet, a Felsőzsolca 10 pontjával a második, az MKC II. 6-tal a harmadik helyen áll, míg a Nyíregyházi Főiskolának két egysége van, s ezzel negyedik. A kövesdiekre még három idegenbeli találkozó vár.