Hazai pályán kapott ki a listavezető Kazincbarcikától a Mezőkövesdi KC NB III-as csapata.

Galériához kattints a képre!

Mezőkövesdi KC II – Kazincbarcikai KSE 26-33 (10-17)
Mezőkövesd, 50 néző, vezette: Barnóczky, Tóth
MKC II: Lukács, Pogány E. (kapusok), Tordai Z., Birinyi 2, Szucskó, Guba T. 1, Bukta A. 4, Csuhai 1, Juhász Zs. 6 (1), Guba P., Gyenes Z. 1, Takács, Biró I. 4, Bukta G. 3, Király 3, Kovács D. 1. Játékos-edző: Biró István
KKSE: Lezák M., Jancsurák, Kornis (kapusok), Hajdu, Novák T. 7 (4), Steinbinder 3, Pavlik, Kovács R. 10, Holló, Tamók 4, Dobó 2, Nánási 4 (1), Szilágyi 3, Kertész, Faskó. Vezetőedző: Balázs Gábor
Hetesek: 3/1 ill. 5/5
Kiállítás: 2 ill. 4 perc
Az eredmény alakulása: 4-3, 5-6, 6-12, 8-15, 14-21, 20-24, 22-31

Jól kezdte a listavezető elleni összecsapást az MKC második csapata, Csuhai szélről, Juhász Zsolt pedig indulásból, hetesből és átlövésből vette be a vendégek kapuját. Ekkor azonban megtorpant a kövesdi együttes, sorban következtek az elkapkodott támadás befejezések, rengeteg hiba volt a védekezésben, s 17 perc alatt mindössze egy gólt szerzett az MKC II, kapott viszont kilencet, amelyből ötöt a balszélső Kovács Róbert szerzett. A játékrész hátra lévő öt percében csak arra törekedhettek a hazaiak, hogy ne nőjön tovább a differencia.
A második félidőben egy kapuscsere után (Pogány váltotta Lukácsot), immár a vendégek második sora ellen megkezdte a fölzárkózást a kövesdi egylet, sikerült is négyre csökkenteni a különbséget a beállósok jó megjátszásának köszönhetően, s többször is támadhattak a mínusz háromért. Az ászait bevető barcikaiak ellen azonban nem volt megengedhető a számtalan rossz átadás, így 22-26 után egy 5-0-ás sorozattal eldöntötték a két pont sorsát. A végjátékban még összekapták magukat a kövesdi csereemberek (közben Juhász és Király egymással ütközött, egyikük sem tudta folytatni a játékot), Lukács is több védést mutatott be, s elfogadhatóra redukálták a hátrányt.