Újabb felkészülési mérkőzésen van túl a Mezőkövesdi KC II. csapata, Felsőzsolcán kikaptak.

Felsőzsolcai VSE – Mezőkövesdi KC II. 29-24 (10-9, 22-17)
Felsőzsolca, 15 néző
MKC II.: Bíró I., Lukács A. (kapusok), Tóth G. 1, Bukta G. 3, Bán A. 5, Takács G., Guba I. T. 3, Tordai Z., Tóth B., Guba II. T. 11.

Meglepetésre a mérkőzés első harmadában 1-2 góllal vezetett az MKC II. csapata a Felsőzsolca otthonában, Guba II. Tamás lövéseire nem talált ellenszert sem a hazai védelem, sem a kapusok, hozzá igyekezett még felzárkózni Bán András, szintén átlövésekből. A meccs elején  még a védekezés is nagyjából működött kövesdi részről, de a rutinos hazaiak közül Csontos átlövésekből volt eredményes, vagy jól szolgálta ki a beállóst. Lukács azonban jó néhány lövést hárított, a hanyag védekezés miatt bal szélről érkező lövésekkel azonban nem tudott mit kezdeni. A kövesdiek egyre többször hibáztak támadásban, ezt pedig indításokból lőtt gólokkal megtorolta a Zsolca, s az utolsó másodpercekben átvette a vezetést.

A második harmadban támadásban szintén Bán és Guba II. volt elemében, majd beindult Guba I. Tamás is, aki bal szélről és indításból tudott eredményes lenni. A kapuban a játékrész közepén cserélt a Kövesd, a vendégjátékos Bíró István érkezett Lukács helyére, s egyből jól mutatkozott be, több fontos védése volt. A hazaiak ismét bal szélről, valamint betörésekből voltak eredményesek. Az utolsó harmadban nem nőtt a különbség, Bukta Gábor három gólt is lőtt bal szélsőként, s tulajdonképpen egy jó felkészülési mérkőzést játszottak a szűk kerettel meccselő kövesdiek a több frissítési lehetőséggel rendelkező zsolcaiak ellen.

A csapat legközelebb szerdán hazai pályán fogadja az SBS Eger Eszterházy SZSE III. együttesét, 19:45-től. A hétvégén Alsózsolcán vesznek részt a Kerekes-Menyhért Emléktornán.