A március 16-i fordulóból elhalasztott mérkőzésen a hajrát jobban bíró MKC II. győzött a Nyíregyházi Főiskola csapata ellen.

Mezőkövesdi KC II – Nyíregyházi FSE 30-26 (16-15)
Mezőkövesd, 50 néző, vezette: Berényi, Pető
MKC II: Lukács, Pogány (kapusok), Guba II. T. 13 (4), Tóth B., Takács, Guba I. T. 1, Bán A. 3, Csuhai 1, Biró I. 3, Juhász, Tordai Z., Örkényi, Németh 2, Király 3, Bukta G., Tóth G. 4. Játékos-edző: Örkényi Tamás
NYFSE: Prókai, Molnár (kapusok), Antal 2, Juhász J. 1, Jobbágy G. 11 (3), Balogh 1, Csordás 4, Eszenyi, Hepp 1, Nyakas 2, Ferenczi, Balázs 4, Csizmadia. Edző: Halász Levente
Hetesek: 4/4 ill. 4/3
Kiállítás: 4 ill. 12 perc

A Nyíregyháza elleni hazai találkozót az időjárási körülmények miatt nem tudták az eredeti időpontban, március 16-án lejátszani, a vendégek ugyanis vidéki játékosaik miatt nem tudták garantálni az eljutást a mérkőzésre. A pótlásra is kicsit későbben érkeztek meg a vártnál. Az MKC II célja a rájátszásba jutáson kívül az is volt, hogy kiköszörülje a vasárnapi csorbát, amikor csak hét játékossal tudtak kiállni a listavezető otthonában és 27 góllal kikaptak. Az a kövesdiek egyetlen tavaszi veresége tétmérkőzésen.

Guba II. Tamás góljával indult az összecsapás, majd kezébe vette az irányítást a Nyíregyháza, elsőként pont az az Antal talált be, akit emberfogással próbáltak kikapcsolni a játékból a kövesdiek. A hetedik percben 6-3-ra vezettek a vendégek, lehetett tehát panasz a hazaiak védekezésére. Egy beszédért kapott kétperces kiállítást viszont kihasznált a Kövesd, öt perc alatt ötöt lőve fordított a játék menetén, Tóth Gergő betörésből, Biró kétszer beállóból volt eredményes. Innentől mindkét csapat többet hibázott támadásban, s nem potyogtak úgy a gólok, mint az első tíz percben. A 21. minutumban 12-9-re vezetett a Kövesd, időt is kért Halász Levente. Ez használt is, hiszen öt perccel a félidő vége előtt egalizáltak. Sőt, a 27. percben már vezettek is. Két perccel a szünet előtt azonban Jobbágy kapott kétperces büntetést beszédért, majd a reklamáló Ignéczi Ferencet is elküldték a kispadról, amely kettős emberhátrányt eredményezett a Nyíregyházának. Ezt két góllal torolta meg a kövesdi csapat, amely így előnnyel vonulhatott pihenőre.

A második félidőben is fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett. Bán András támadójátéka följavult, ezúttal átlövőként kapott szerepet, s Guba II. is meg tudta lepni lövéseivel az ellenfél cserekapusát. Az ellenfélnél a balszélen Jobbágy használta ki a védekezési hibákat. 19-19-nél, majd 20-20-nál is megállt kicsit az eredmény, holtpontra érkezett a mérkőzés, amely a kiállításoktól függően hol ide, hol oda billent picit. Az 51. minutumtól kezdve viszont hullámvölgybe került a Nyíregyháza, hét percig nem tudták bevenni Lukács kapuját, a kövesdiek viszont ötször az övéket. A heteseket biztosan értékesítő Guba II-n kívül névrokona, valamint Király és Tóth Gergő is betaláltak Molnár kapujába, így az 58. percben 29-23 volt az állás. A hajrában még csökkentette a különbséget a Nyíregyháza, így négy góllal nyert az MKC II.

Győzelmével az MKC II. minimum a negyedik helyen végez a bajnokságban, s elvileg résztvevője a rájátszásnak, de az is alapszakasz végeztével döntik el az illetékesek, hogy három, vagy négy csapat küzdhet majd a bajnoki címért és a dobogós helyezésekért. A bajnokságból hátra van még egy forduló, ha az eredmények kedvezően alakulnak, akkor akár a harmadik helyen is végezhet az alapszakaszban az MKC II. csapata. Vasárnap 13 órakor az MKC II. a második Felsőzsolcát fogadja.